Земля

Креветки, вирощені в лабораторії, можуть стати першим штучним м’ясом на ринку

Проблема виробництва м'яса в пробірці в тому, що воно вкрай дороге. Перший у світі шматочок такої яловичини коштував 300 000 доларів

Щороку з’являються нові стартапи, які збираються вивести на ринок м’ясо, вирощене в лабораторії. Поки жодне таке м’ясо не дісталося до прилавків продуктових магазинів. Справа у величезних витратах на виробництво продукту. Згідно з новою статтею в Los Angeles Times, сінгапурський стартап під назвою Shiok Meats може стати першою компанією у світі, яка дійсно буде продавати вирощене в лабораторії м’ясо.

Image by RitaE from Pixabay

Shiok Meats названа в честь сінгапурського сленгу, який використовується для позначення чогось смачного. Компанія зосередилася на виробництві «штучних» креветок – однієї з найпопулярніших галузей в Сінгапурі.

Основна проблема м’яса, вирощеного в лабораторії, в тому, що його виробництво невиправдано дороге. Наприклад, перший шматочок штучної яловичини «Googleburger», виготовлений в 2013 році, коштував майже 300 тисяч доларів за 145 грамів.

Shiok Meats змогли знизити ціну з 2268 до 1588 доларів за приблизно пів кілограма креветок (один фунт), вирощених в лабораторії. Компанія планує знизити загальну вартість ще у два рази до 2021 року. Якщо це станеться, то Shiok Meats стане першим постачальників штучного м’яса на споживчий ринок.

Компанія також планує почати виробництво штучного м’яса крабів і лобстерів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button