Земля

Зразки червоного водоспаду розглянули в лабораторії: що там знайшли вчені

Вчені досліджували зразки води під мікроскопом.

Вчені давно намагалися розгадати таємницю червоного водоспаду біля підніжжя льодовика Тейлор. Вперше це явище виявив в 1911 році геолог Томас Гріффіт Тейлор. Він прийшов до висновку, що водоспад з’явився через червоні водорості. Через півстоліття вчені зв’язали явище з солями заліза. Спочатку прозора вода стає червоною після виходу з льоду через окислення заліза при контакті з повітрям.

Автори нового дослідження вивчили зразки води і з’ясували, що залізо в цьому водоспаді представлено в несподіваній формі. Технічно, це не мінерал. Залізо приймає форму наносфер, які в 100 разів менше, ніж еритроцити людини.

Вони багаті залізом, але в наносферах є і багато інших різних елементів, — кремнію, кальцію, алюмінію, натрію, і всі вони варіювалися.

«Щоб бути мінералом, атоми повинні розташовуватися в дуже специфічних кристалічних структурах. Ці наносфери не є кристалічними, тому методи, які вчені раніше використовували для дослідження твердих тіл, що не виявили їх», — пояснив Кен Ліві, автор дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button