Технології

З мікропухирців графена зробили ідеальні лінзи

Дослідники з Технологічного Університету в Суінберн (Австралія) виявили, що висока однорідність плівок оксиду графену створює мікропухирці. Вони володіють ідеальною сферичною кривизною, яку можна використовувати в якості увігнутих світловідбивних лінз.

Щоб продемонструвати нову технологію, дослідники використовували увігнуті світловідбиваючі лінзи для фокусування світла. Команда вчених повідомила, що лінза являє собою високоякісну фокусну пляму і може використовуватися в якості джерела світла для мікроскопічних зображень. Така високоякісна бульбашка може бути використана в сучасних оптоелектронних і мікромеханічних пристроях з високими вимогами до точності.

За допомогою цієї технології вчені зможуть створювати строго контрольовані мікропухирці, які можна змінювати в залежності від потреб вчених. У майбутньому ці лінзи можна використовувати в якості графенових мікропухирців як динамічні і високоточні нанофотонні компоненти для мініатюрних пристроїв типу «лабораторія на кристалі», а також широкі можливості застосування в спектроскопії високої роздільної здатності.

Саме тому група використовувала графеноксидні матеріали, які складаються з графенової плівки, декорованого кисневими функціональними групами. Гази не можуть проникати крізь графеноксидні матеріали, тому дослідники використовували лазер для локального опромінення плівки, щоб створити гази, які будуть впроваджені всередину плівки й утворюють мікропухирці — наприклад, кульки.

Дослідники вже представили увігнуті відбивні лінзи для фокусування світла. Команда повідомляє, що об’єктив являє собою високоякісну фокусну пляму і може бути використаний в якості джерела світла для мікроскопічної візуалізації.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»