Технології

Крихітний гусеничний дрон: універсальний помічник на будівництві

Компанія Doxel розробила гусеничного робота, здатного сканувати будь-який будівельний об’єкт і сповіщати власника про порушення, дефекти конструкції і навіть відставання від графіка.

Чим більше будівництво — тим вище ймовірність того, що виникнуть непередбачені обставини. Навіть невелика помилка часто веде до серйозних затримок і гальмує всю роботу, а тому дуже важливо якомога раніше виявляти і усувати подібні обставини.

Новий стартап під назвою Doxel вирішив об’єднати роботів з системою на базі штучного інтелекту і технологію лазерного сканування LIDAR, отримавши в результаті ідеального «розвідника», чиє основне завдання — дослідження будівельних об’єктів на предмет несправностей. Робот оснащений HD-камерами, а система LIDAR і зовсім дозволяє йому бачити крізь стіни, так що жодна тріщина або скол не сховаються від пильного дрона.

Після того, як робот зібрав всю необхідну інформацію, він самостійно аналізує її, порівнюючи з завантаженими в базу планами і кресленнями будівлі. Виявивши відставання від графіка або дефект, ШІ виділяє його і повідомляє про це власника. Генеральний директор Doxel, Саурабх Ладха, сподівається, що його винахід буде використано для економії часу і грошей на великих будівельних проектах, на яких перевищення кошторису — звичайна справа.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть