Земля

Куди зникає продовольство

У новій доповіді говориться, що половина всіх вироблених у світі продуктів харчування – два мільярди тонн – просто викидається на смітник. Причини цьому, на думку працівників Інстітутуту інженерів-механіків, полягає в слабкій інфраструктурі, поганих умовах для зберігання продукції, надмірно жорстких термінах придатності, пропозиціях «отримати одну річ безкоштовно» і вередливість покупців.

Щорічно країни по всьому світу виробляють близько чотирьох мільярдів продовольства. Але від 30% до 50% цього обсягу, тобто від 1.2 до 2 мільярдів тонн ніколи не з’їдається, – йдеться в доповіді «Global Food; Waste Not, Want Not» (Глобальне продовольство; Не витрачай, та не будеш потребувати).

У Великобританії до 30% врожаю овочевих культур попросту не збирається, оскільки їх фізичні властивості не відповідають примхлиивим вимогам споживачів. Половина їжі, придбаної в Європі і США, як зазначається в доповіді, викидається після покупки.

Величезні обсяги води, що використовуються для виробництва продовольства також викидаються на вітер. Приблизно 550 мільярдів кубометрів води витрачається на вирощування культур, які, якщо вірити доповіді, ніколи не потрапляють до споживача. Виробництво одного кілограма м’яса, додають автори, вимагає в 20 – 50 разів більше води, ніж виробництво овочів тієї ж ваги.

Інститут прогнозує, що потреба у воді для виробництва продовольства до 2050 року може досягти показника в 10 – 13 мільярдів кубометрів на рік. Це в 3.5 рази більше ніж загальний обсяг прісної води, використовуваної людьми сьогодні. Виходить, ми будемо потерпати від дефіциту води.

Tim Fox, керівник напрямку по енергетиці та навколишньому середовищу в Інституті інженерів-механіків, говорить: “Обсяги продовольства, яке ми викидаємо та втрачаємо по всьому світу приголомшують. Це їжа, якою можна було б нагодувати зростаюче населення планети, так само як тих, хто зараз голодує. Крім того, це непотрібна витрата землі, води і енергетичних ресурсів, які використовуються в ході виробництва, обробки та розповсюдження продовольства.

“Причини існуючої ситуації залежать від поганих інженерних практик і сільськогосподарських методів, неефективної транспортної інфраструктури, кепських умов зберігання, до супермаркетів, вимагають косметично досконалих продуктів харчування і заохочують споживачів купувати надмірно багато за допомогою акцій« купи один – отримаєш другу безкоштовно ».

За прогнозами ООН, до 2075 року чисельність населення планети досягне приблизно 9.5 мільярдів чоловік. Як результат, прибавляться додаткові 3000000000 ротів, які необхідно нагодувати.

Потепління клімату і зростаюча популярність м’яса, яке вимагає в десять разів більше ресурсів, ніж основні харчові продукти рослинного походження, такі як рис або картопля, стають додатковою проблемою для світу забезпечити себе продовольством.

Доктор Fox додає: “Оскільки вода, земля і енергетичні ресурси піддаються зростаючому тиску з боку конкуруючих людських вимог, інженери повинні зіграти вирішальну роль в запобіганні втрат продовольства і перетворення його в відходи шляхом розробки більш ефективних шляхів вирощування, транспортування і зберігання продуктів.”

“Але для того щоб це відбулося, уряди, агентства з питань розвитку, організації, на кшталт ООН повинні об’єднати свої зусилля для зміни ставлення людей до відходів та протидії неефективним практикам фермерів, виробників продуктів харчування, супермаркетів і споживачів”.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button