Різне

Кулак – двигун еволюції

Кулак - двигун еволюціїФахівці з Університету Юти вважають, що характерна форма людської кисті сформувалася завдяки її здатності складатися в кулак, дуже ефективний засіб при бійці. На доказ цієї гіпотези антропологи наводять результати вимірювань механічних властивостей чоловічої кисті при ударі.

Дослідники провели експеримент за участю 10 чоловіків 18-50 років. Всі добровольці займалися боксом або яким-небудь видом бойових мистецтв. Учасників експерименту попросили бити по боксерській груші. Вчені ж записували ступінь деформації кисті, силу і швидкість удару.

Антропологи дійшли висновку, що здатність складати кисть в кулак силу удару не збільшує, але зате підвищує його ефективність, оскільки площа кисті зменшується вдвічі. Крім того, в складеній в кулак кисті кінчики пальців впираються в долоню, і як наслідок – ступінь її деформації зменшується в чотири рази. Захист кисті і перенесення механічного імпульсу забезпечує також підтримка великим середнього і вказівного пальців.

На думку дослідників, кулак визначив хід еволюції, так як саме здатність предків людини складати кисть подібним способом надала їм велику перевагу перед іншими тваринами і дозволила взяти верх у боротьбі за виживання. На відміну від людей мавпи не здатні формувати кулак, так як у них довші фаланги пальців і великий палець не протиставляється іншим.

Згідно з однією із сучасних теорій, кисть людини сформувалася в результаті відбору на спритність. Однак основний акцент у цій теорії робиться на тому, що в ході еволюції великий палець кисті людини протиставився іншим, а про вкороченні фаланг майже нічого не говориться. Інші антропологи вважають, що зменшення довжини пальців на руках стало побічним ефектом дії генів, які спровокували вкорочення пальців на ногах, яке відбулося при переході древніх людей від лазіння до прямоходіння.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button