Наука

Знайдений найбільший динозавр-страус з Північної Америки: він важить більше 800 кг (фото)

Палеонтологи вивчили свіжі скам’янілості орнітомімозаврів з пізньокрейдової формації Юто в штаті Міссісіпі, США.

Вчені знайшли останки орнітомімозаврів, або “динозаврів, що імітують птахів”. Зовні вони нагадували страусів. У цього виду маленька голова, довгі руки і сильні ноги. Згідно з аналізом, новим скам’янілостям, включаючи кістки стопи, близько 85 млн років. Це найстаріші зі знайдених останків, що дозволяє вченим більше дізнатися про невідомий досі період еволюції північноамериканських динозаврів.

Кістки орнітомімозаврів. Джерело: https://doi.org/10.1371/journal.pone.0266648.g004

Автори нового дослідження встановили, що скам’янілості, ймовірно, являють собою два окремих види орнітомімозаврів. Одна особина дуже маленька, а інша — досить велика, особливо якщо порівняти пропорції скам’янілостей і характер зростання всередині кісток.

За оцінками вчених, більший вид важив понад 800 кг, а друга особина, швидше за все, все ще розвивалася, коли померла. Це робить його одним з найбільших орнітомімозаврів, коли-небудь виявлених.

Кістки орнітомімозаврів. Джерело: https://doi.org/10.1371/journal.pone.0266648.g004

Виявлені динозаври з Міссісіпі, що нагадують страусів, одні з найбільших у світі. Висновки покращили розуміння середовища існування динозаврів у східній частині Північної Америки.

Формація юто-геологічна –  формація в Північній Америці, в межах американських штатів Алабама, Джорджія і Міссісіпі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments