Наука

Мозок легше запам’ятовує, де ви залишили нездорову їжу, ніж здорові закуски

Людина запам'ятовує розташування висококалорійних продуктів на 27% краще, ніж здорової їжі

Нове дослідження показало, що ми запам’ятовуємо місцезнаходження висококалорійної їжі краще, ніж здорової. На думку вчених, справа в «інстинктах мисливця-збирача».

Image by Mireille Temming from Pixabay

У дослідженні, опублікованому в журналі Scientific Reports, взяло участь понад 500 добровольців. Людей попросили пройти за визначеним маршрутом у великій кімнаті, в якій розташовувалося або вісім зразків їжі, або вісім ватних дисків з запахом їжі. Учасники повинні були понюхати або спробувати їжу і оцінити, наскільки вона їм подобається. Серед представлених продуктів були яблука, огірки, чіпси і тістечка.

Після проходження «лабіринту з їжею» добровольці повинні були вказати місцезнаходження кожного зразка їжі або запаху на карті. Дослідження показало, що люди точніше вказували розташування висококалорійних продуктів на 27-28 відсотків.

Вчені відзначають, що на точність учасників не впливали смакові якості продукту.

На думку дослідників, запам’ятовування розташування висококалорійних продуктів сформована потребою наших предків в їжі під час непередбачуваного полювання і пошуку їжі. Мисливці-збирачі повинні були пам’ятати, де можна знайти ту їжу, яка допомогла б уникнути голодної смерті. Ця «фішка» залишилася в нашому мозку через безліч поколінь.

У минулому дослідженні, опублікованому в Cognitive, Affective, & Behavioral Neuroscience, добровольцям показували зображення з висококалорійною і здоровою їжею. Магнітно-резонансна томографія визначила, що нездорова їжа задіяла в учасників області «винагороди» в головному мозку.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button