Здоров'я

Куріння пов’язали з ризиком розвитку 56 різних хвороб

Ніхто не скаже вам, то куріння — це добре. Це небезпечна звичка, яку варто кинути, якомога раніше 

Серед цих захворювань багато різних видів раку, проте були вчені помітили зв’язок і з іншими хворобами, які вражають різні органи і системи організму, включаючи очі, підшлункову залозу і печінку. Оксфордський університет також зазначив, що куріння підвищує ризик розвитку виразкової хвороби, діабету, катаракти, астми та інших видів метаболічних захворювань.

Недавнє дослідження було проведено з метою більш глибокого вивчення наслідків куріння. Це спільна робота Оксфордського університету та кількох інститутів Китаю.

Вчені порівняли дані тих, хто ніколи не пробував палити, і тих, хто був завзятим курцем. У рамках дослідження автори також вивчили 85 різних причин смерті та 480 різних захворювань. Дані для роботи були надані китайським біобанком China Kadoorie Biobank. Всього вчені проаналізували інформацію про 512 000 людей за 11 років.

Як виявилося, в середньому у курців ризик захворіти був на 10% вище, в порівнянні з тими, хто ніколи раніше не курив. Хвороба, яка мала найвищий ризик – рак гортані з (ризик хвороби у курців на 216% вище). Серед любителів сигарет найбільше ризикували ті, хто регулярно курив і жив в урбанізованих районах.

Доброю новиною був той факт, що люди, які кинули палити до появи ускладнень зі здоров’ям, мали знижений ризик. Приблизно через десять років рівень їх ризику досяг рівня тих, хто ніколи не курив.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button