Технології

Курячий послід поліпшив властивості графену

Хіміки поліпшили властивості графену курячим послідом. Дослідження вчених з Канади та Чехії опубліковано в журналі ACS Nano.

Графеном називають одну з алотропних модифікацій вуглецю, яка являє собою плоскі листи товщиною в один атом, що складаються з шестикутних комірок. У графену є безліч корисних для сучасного матеріалознавства властивостей, наприклад, його надпровідність, відкриття якої видання Nature назвало головною сенсацією 2018 року, або можливість перетворення тепла в електрику.

Хіміки вирішили спробувати поліпшити властивості графену різними додатковими елементами, додавши в нього куряче гуано — послід, який частково розкладається природним чином. Виявилося, що така модифікація також покращує властивості речовини.

Гуано складається з досить високої кількості різних елементів, в основному азоту, фосфору, сірки і хлору. У рамках експерименту вчені змішували оксид графіту з сухим ґуаном, після чого піддали масу процесу теплового відшаровування, щоб отримати необхідний композит. Додаткові дослідження показали, що в результаті з’явився графен з домішкою великої кількості елементів, які вченим не вдавалося до нього додати іншим шляхом.

Суміш виявилася більш ефективною в якості електрода, відзначають вчені. Надалі хіміки планують досліджувати інші властивості графену, змішаного з різними елементами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments