Технології

В Ізраїлі створять дорогу, яка буде заряджати батареї електромобілів при русі

Перша така дорога незабаром з’явиться в Тель-Авіві завдяки розробці фахівців з компанії Electroad.

В першу чергу «електрифікації» піддасться смуга для руху автобусів, а потім подібним чином буде модифікована і інша частина дороги, повідомляє hi-news.ru.

Прокладка здійснюється за допомогою спеціальної машини, яка робить траншею глибиною до 8 сантиметрів, в яку укладаються індукційні котушки. Після цього ділянку зверху покривають асфальтом. Котушки, укладені під поверхнею дороги, забезпечують ефективну роботу системи бездротової передачі енергії на висоту до 25 сантиметрів, при цьому їх випромінювання не дістає до водія і пасажирів.

В даний час технологія бездротової зарядки вже пройшла випробування в лабораторії компанії Electroad і на 20-метровій дослідній ділянці дороги неподалік від лабораторії. Ця технологія має масу позитивних сторін. Приміром, повногабаритна акумуляторна батарея для електричного автобуса важить п’ять тонн і коштує близько 300 тисяч доларів. Якщо відмовитися від такої батареї, то автобус стане набагато легшим і буде витрачати на своє пересування меншу кількість енергії.

“Наша технологія проста, гнучка і масштабована. Для прокладки зарядних елементів потрібна тільки мідь і гума, а сама прокладка може проводитися швидко навіть на вже існуючих дорогах. В майбутньому ми хотіли б перевести весь електричний транспорт в Ізраїлі на технологію індуктивної зарядки в русі. Крім того, наша компанія отримала грант на дослідження від Європейського Союзу, так що подібні електрифіковані залізниці можуть скоро з’явитися і в Європі,” – стверджує директор компанії Electroad Орен Езер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button