Людина

Куріння призводить до самотності, а алкоголь — ні

Вчені з Брістольського університету виявили причинно-наслідковий зв’язок між курінням і самотністю, при цьому вживання алкоголю, як показало дослідження, не викликало аналогічних проблем.

Самотність може бути як причиною розвитку депресії, так і її симптомом, до того ж його пов’язують і з підвищеним ризиком розвитку інфаркту та інсульту. Однією з причин того, що самотність тягне за собою проблеми зі здоров’ям, може бути той факт, що люди, незадоволені своєю соціальною взаємодією, схильні віддавати перевагу шкідливим звичкам: куріння і зловживання алкоголем.

При цьому зв’язок між самотністю і шкідливими звичками не завжди зрозумілий: зловживання алкоголем, наприклад, може бути як наслідком почуття самотності, так і приводити до нього через руйнування соціальних зв’язків через алкоголізм. Оцінити можливість причинно-наслідкового зв’язку та її напрямок можна шляхом аналізу генетичних даних за допомогою менделєєвської рандомізації.

Маркери-поліморфізми в ній використовуються в якості інструментальної змінної, яка впливає на появу якої-небудь ознаки. За допомогою цього методу вчені з Брістольського університету довели, що куріння призводить до розвитку самотності і депресії. Вони використовували для аналізу дані про поліморфізмах з чотирьох незалежних досліджень.

Всього в аналіз були включені дані 511 280 осіб з дослідження про самотність, 249 171 з дослідження про куріння, 143 852 людини з дослідження про спроби кинути палити і 46 568 осіб з дослідження про алкогольну залежність. Вчені виділили 16 однонуклеотидних поліморфізмів, пов’язаних зі самотністю, 378 поліморфізмів, пов’язаних з тютюном, 99 пов’язаних з кількістю випитого алкоголю і 11 пов’язаних з розвитком алкогольної залежності.

Ученим не вдалося виявити жодного зв’язку між самотністю і вживанням алкоголю: ні те, що споживання алкоголю і залежність призводять до самотності, ні те, що самотність, навпаки, призводить до споживання алкоголю і залежності. Зате вдалося виявити причинно-наслідковий зв’язок між курінням і самотністю, причому двосторонньо.

Куріння викликало почуття самотності у людей, а самотність призводила до того, що люди починали палити. Крім самотності й депресії куріння також сприяє розвитку серцево-судинних і онкологічних захворювань, а для тривалості життя неважливо, скільки саме людина курить: навіть рідкісне, але регулярне куріння підвищує ризик передчасної смерті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button