Людина

Стародавні віруси зробили мозок людини розумнішим, з’ясували вчені

Група вчених зі Швеції змогла довести, що стародавні, відомі під назвою, ретровіруси розвинули головний мозок людини до сучасного. На думку фахівців, це дослідження може стати великим кроком вперед в генетиці і стати початком великої наукової роботи.

16-01-15-foto-600x428-1

Шведські дослідники з університету Лунда, після проведення низки складних досліджень, дійшли до висновку, що розвинений головний мозок людини є заслугою древніх вірусів, що передаються у спадок.

Раніше вченими було доведено, що приблизно 5% нашого ланцюжка ДНК це, так звані, ендогенні ретровіруси. Дуже довго в наукових колах їх розглядали тільки як сміття і побічний ефект еволюційного розвитку людини і не надавали їм якого-небудь значення. Однак, тепер науковій групі на чолі Йоханом Якобсоном вдалося довести, що ці віруси, відіграють чи не головну роль в основних функціях головного мозку, будучи у відповіді за регуляцію більшості генів.

Читайте також: Сприйняття часу — особливості нашого мозгу

На думку фахівців, їх дослідження може стати початком великої наукової роботи, в рамках якої можна буде дізнатися про деякі функці головного мозку, невідомих людині, а також розібратися, чому при однаковій будові організму люди народжуються такими різними.

Натхнення: megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button