Всесвіт

Китай відправив у космос таємничий “багаторазовий випробувальний корабель”

Другий раз за два роки Китай запустив засекречений багаторазовий апарат із загадковою місією на навколоземну орбіту.

Фото: ракета “Чанчжен 2f” на стартовому майданчику. Фото: Китайська Аерокосмічна науково-технічна корпорація

Інформаційне агентство Сіньхуа повідомило про успішний запуск ракети “Чанчжен 2F” з випробувальним космічним кораблем в якості корисного навантаження. Ракета стартувала з космодрому “Цзюцюань” в пустелі Гобі вранці 5 серпня.

За даними журналістів, випробувальний космічний корабель буде перебувати на орбіті протягом певного періоду часу, перш ніж повернутися на заплановану посадкову площадку в Китаї. Під час космічної місії буде проведена перевірка технологій багаторазового використання та обслуговування на орбіті.

Державне інформаційне агентство Китаю не повідомляє про призначення корабля, вказується тільки, що місія потрібна для технічної підтримки використання космосу в мирних цілях. Хоча про космічний корабель мало що відомо, на основі попередніх заяв і дій аналітики з SpaceNews припустили, що мова йде про космічний літак.

Китай раніше оголосив про запуск багаторазового випробувального космічного корабля у вересні 2020 року. Та місія також була оточена секретністю. Можливо, мова йде про випробування одного і того ж проекту.

Художня ілюстрація орбітального літака Boeing X – 37B. Зображення: НАСА

“Чанчжен 2F” зазвичай відправляє пілотовані місії до китайської космічної станції. Вантажопідйомність цієї ракети-носія становить трохи більше восьми метричних тон при виведенні об’єктів на низьку навколоземну орбіту. На підставі цих даних аналітики вважають, що “дослідницький модуль” може бути аналогічний за розміром і функціями космічному літаку Boeing X-37B.

Раніше китайська Аерокосмічна науково-технічна корпорація заявляла про плани з розробки недорогого і надійного доступу в космос, включаючи багаторазові ракети-носії і космічний літак.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments