Екологія

Китайські компанії забруднюють річки в Камеруні – звіт

Центр навколишнього середовища та розвитку в Камеруні повідомляє, що дві китайські компанії, Mencheng Mining і Zinquo Mining, допустили потрапляння гігантської кількості ртуті і ціаніду в африканські річки.

Image by from Pixabay

Екологічний аналітичний центр в Камеруні, Африка, підняв тривогу через забруднення річок на сході і півночі країни. Центр навколишнього середовища та розвитку (CED) повідомляє, що дві китайські золотодобувні компанії щодня скидають в річки токсичну ртуть і ціанід, піддаючи ризику населення і дику природу нижче за течією.

“Останні випробування з червня 2022 року, в тому числі на річці Джієнгоу, що протікає через село Камбеле III на сході Камеруну, показали наявність слідів ртуті на поверхні води, що стікає з прилеглих ставків для промивання золота», — заявив Марк Ансельме Камга, дослідник навколишнього середовища в CED.

Камга підрахував, що у золотодобувних компаній Mencheng Mining і Zinquo Mining по 20 осіб працюють в промивних ставках уздовж річки Джіенгоу, при цьому кожен робітник використовує до 2 літрів (пів галону) ртуті і ціаніду в день. До того ж зазначається, що на китайських підприємствах люди працюють сім’ями, наражаючи на небезпеку своїх дітей, які кидають школи заради заробітку.

Адміністратор однієї зі шкіл в східному регіоні Камеруну повідомляє, що до 96% учнів кинули навчання, щоб працювати, промиваючи золото в ставках, контрольованих китайськими інвесторами.

Через збільшену токсичність в регіоні страждають і природа, і жителі. Так, в регіоні Батури слони помирають через хімікати у воді, підозрюють в CED. Фахівці з Forest and Rural Development вважають, що люди з села Камбеле вже не можуть поїти річковою водою свою худобу і вживати рибу.

Звинувачені китайські компанії Mencheng Mining і Zinquo Mining не відповіли на запити журналістів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments