Всесвіт

Зміна орбіти Юпітера поліпшить умови для життя на Землі

Якби орбіта газового гіганта була більш витягнутою, умови на Землі були б набагато комфортнішими для життя.

Зображення Юпітера, отримане космічним апаратом “Юнона”. © / NASA

Планетологи з Каліфорнійського університету в Ріверсайді використовували детальні моделі Сонячної системи для моделювання альтернативних реальностей. Дослідження показало, що, якби орбіта гігантського Юпітера стала більш ексцентричною, це, в свою чергу, викликало б великі зміни у формі орбіти Землі.

Більшість орбіт планет є не круглими, а ексцентричними. Вони то наближаються до Сонця, то віддаляються від нього. Вплив інших об’єктів на траєкторію руху планетарної системи не можна недооцінювати. Наприклад, якби Юпітер залишився на тій же середній відстані від Сонця, а його орбіта була б більш ексцентричною, то і орбіта Землі змінилася б таким же чином.

Планети орбіт з різним ексцентриситетом. Анімація: NASA / JPL-Caltech

Оптимальні умови для більшості форм життя розташовані в діапазоні від 0 до 100°С, відзначають вчені. Якби Юпітер змусив частини Землі іноді наближатися до Сонця на більш короткі відстані, то частини поверхні Землі, які зараз замерзають нижче нуля, стануть теплішими, що призведе до підвищення температури в населеному діапазоні.

Вчені використовують свої теоретичні моделі для того, щоб оптимізувати пошук потенційно населених екзопланет. Традиційний підхід визначає житлову зону на основі відстані від зірки. Але в цьому випадку не враховуються багато інших факторів.

Наприклад, у своїй роботі вчені показали вплив Юпітера на кут нахилу земної осі. Якби газовий гігант був трохи ближче до нас, це б викликало сильну зміну нахилу, як наслідок, на Землі не було б сприятливих умов для життя.

Подібні деталі дуже складно спостерігати на великій відстані, але, знаючи, як поводяться планети в Сонячній системі в тих чи інших умовах, можна оцінювати ймовірність наявності умов для життя на далеких екзопланетах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments