Земля

Кити перестали співати, щоб шукати кохання: тепер у них нова тактика

Самці китів уздовж східного узбережжя Австралії перестали співати, щоб залучити самку. Вони переключилися на боротьбу з самцями-конкурентами.

Ад’юнкт-професор Ребекка Данлоп зі школи біологічних наук Університету Квінсленда провела дослідження, аналізуючи дані про поведінку горбатих китів за останні 20 років. Виявилося, що серед китів спів, можливо, «вийшов зі шлюбної моди», повідомляє прес-служба вузу.

“До 2015 року ймовірність розмноження неслухняних самців стала вище в п’ять разів у порівнянні з 1997 роком. Це досить велика зміна поведінки. Схоже, люди не єдині, хто зазнає великих соціальних змін, коли справа доходить до шлюбних ритуалів», — пояснює вчений.

Дослідники вважають, що зміни відбувалися поступово, оскільки популяції відновлювалися після широкого припинення китобійного промислу в 1960-х роках. Через це зросла конкуренція. У такій ситуації останнє, що буде робити самець, це співати. Це може залучити інших особин, які “можуть перевершити співака в конкуренції за самку”.

Якщо самця, який шукає пару і «готовий знайомитися», все ж знаходить інший самець, то особини або змагаються, або один з них йде. Зазвичай в боротьбі за увагу кити таранять один-одного, б’ють по голові і, в цілому, агресивно поводяться. Це загрожує фізичними травмами, тому самці зважують плюси і мінуси кожної тактики. Іноді їм простіше піти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button