Фото

7 наймонументальніших мегапроектів сучасності

Населення Землі збільшується з кожним роком, а значить людству потрібні все більш грандіозні проекти для комфортного існування. Перед вами — підбірка семи найбільш вражаючих будівельних проектів наших днів.

Готардський базисний тунель, Швейцарія

Найбільш довгий і глибокий залізничний тунель у світі проходить прямо через швейцарські Альпи. Його будівництво тривало майже 20 років, однак відкрили його лише в 2016 році. Це дозволило відправляти прямі рейси (пасажирські і вантажні) між Цюріхом і Міланом, тепер від однієї локації до іншої можна дістатися всього за 2 години 50 хвилин. Довжина тунелю складає 57,1 км (включаючи службові та пішохідні ходи — 153,4 км), а відстань від гірських вершин до його стін — 2280 метрів.

Панамський канал, Панама

Знаменитий канал був проритий в 1914 році, так що ж він робить в цьому топі? Вся справа в тому, що індустрія не стоїть на місці. У 2016 році був розроблений проект з розширення каналу і збільшення його довжини більш ніж на 6 км. В результаті, масштабне будівництво вимагало 4 400 000 кубометрів бетону, але подітися нікуди: за минуле століття кораблі помітно виросли в розмірах.

Тюо-сінкасєен, Японія

Залізниця — це не обов’язково гуркіт сталевих коліс по рейкових стиках. У 2014 році Японія розпочала будівництво першої лінії магнітолевітаційної залізниці, яка повинна зв’язати Токіо, Нагої і Осаку до 2027 року. Загальна вартість будівництва за попередніми оцінками складе $57 млрд — фантастична сума. Загальна протяжність залізничної лінії складе 287 км, при цьому поїзд зможе розігнатися до 500 км/год — в результаті від Токіо до Нагої можна буде дістатися всього за 40 хвилин. Основний маршрут пролягатиме під землею і в межах спеціальних тунелів.

Станція метро Доха, Катар

В даний час на території Катару розгорнуто амбітний проект під загальною назвою Doha Metro Line. Залізнична лінія, загальна довжина якої складе понад 210 км, розраховує охопити 100 зд-станцій (з них 60 зводиться прямо зараз). В рамках проекту будуть запущені найшвидші у світі потяги на автопілоті, які зможуть розвивати швидкість до 100 км/год. Відкриття нової лінії заплановано на 2019 рік.

Хендфортський комплекс, штат Вашингтон

На цей проект з очищення навколишнього середовища, який по праву вважається найбільшим у світі, були витрачені незлічені мільярди доларів. З 1943 по 1987 роки на південно-сході Вашингтона було побудовано 9 ядерних реакторів і 5 комплексів з переробки плутонію, запущених у рамках світової ядерної програми. До 1989 році від спадщини військового часу довелося спішно позбавлятися — а для цього необхідно було очистити 241 мільйон літрів розчину, що містить радіоактивні компоненти. Для цих цілей були використані 177 підземних резервуарів, в яких небезпечну речовину було поміщено на довгострокове зберігання.

Євротунель, Великобританія-Франція

Також відомий як тунель під Ла-Маншем, цей двошляховий залізничний тунель з’єднує континетальну Європу з Великобританією. Його протяжність становить приблизно 51 км, з яких 39 проходять прямо під протокою Ла-Манш. Проект, який розроблявся шість років, передбачав створення двох тунелів для поїздів діаметром по 7,6 метра, які були б доступні для поїздів 365 днів в році. В даний час Євротунель є найдовшим підводним тунелем у світі, пролягаючи на глибині 75 метрів нижче рівня дна.

Міст Порт-Манн, Ванкувер

Ця грандіозна споруда була зведена в 2012 році і довгий час утримував титул найширшого мосту в світі і другого за величиною мосту на території Північної Америки. Для створення надійного кріплення довелося використовувати 288 сталевих тросів, в результаті чого загальна довжина моста склала 2093 метра.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button