Здоров'я

Лак для нігтів може завдати шкоди здоров’ю

Американські вчені з Стенфордського університету і Інституту Каліфорнії попереджають, що використання лаку для нігтів може надати несприятливий вплив на здоров’я. Зокрема, токсичні хімічні речовини, що містяться в засобах по догляду за нігтями, можуть призвести до серйозних проблем, від раку до безпліддя. Хімічні речовини в лаку для нігтів варіюються від сполук, що викликають рак, таких як формальдегід, до сполук, які руйнують гормони.

be2e4e6fcc2b3c70a91f10331392ba63

Дослідники визначили, що толуол, формальдегід і дибутилфталат – три найбільш небезпечних компонента лаку для нігтів, які можуть мати серйозні наслідки для здоров’я людей. Толуол є широко використовуваним розчинником, який створює гладке покриття на нігтях і зберігає пігмент. Було встановлено, що толуол може вплинути на центральну нервову систему і викликати порушення репродуктивної функції. Формальдегід, відомий канцероген, використовується як лак-затверджувач і дезинфікуючий засіб для інструментів для догляду за нігтями. Вплив дибутилфталату, який додають в лаки для забезпечення гнучкості, було пов’язано з репродуктивними проблемами.

Читайте також: 

На додаток до цих трьох інгредієнтів є багато інших шкідливих хімічних речовин, що використовуються в засобах по догляду за нігтями, відзначають фахівці. Крім того, у багатьох манікюрних салонах відсутня належна вентиляція, в результаті чого хімічні речовини, що виділяються, залишаються в повітрі і завдають непоправної шкоди здоров’ю, проникаючи в легені.

Таким чином, використання продуктів по догляду за нігтями може призвести до ряду наслідків для здоров’я, включаючи подразнення шкіри, травми очей та алергічні реакції. Токсичні хімічні речовини також можуть викликати проблеми з пам’яттю і мисленням, неврологічні симптоми, нудоту, проблеми з диханням, рак, мимовільні скорочення м’язів і порушення репродуктивної системи.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть