Здоров'я

5 міфів про алкоголь

З алкогольними напоями потрібно бути обережним. Популярні міфи про спиртні напої найчастіше стають причинами розвитку алкоголізму.

1. Якщо можеш багато випити, то ти здоровий!

Поширений міф про те, що якщо чоловік може випити багато (більше за інших), то це говорить про його міцне здоров’я і мужність. Однак ні перше, ні друге твердження не має нічого спільного з реальністю.

А що ж насправді? Якщо ви стійкі до дії алкоголю, то це, на жаль, вказує вже на другу стадію алкоголізму. Медики такий стан називають «толерантністю до алкоголю». Спостерігається вона не у всіх хворих, але її наявність є тривожною ознакою того, що в недалекому майбутньому організму загрожує серйозне отруєння токсичними продуктами розпаду спирту. Це призводить до розвитку багатьох захворювань, зокрема, до хвороб серця і судин. Такі ураження є причиною 30% смертей у чоловіків старше 45 років.

2. Алкоголь знімає стрес

Це досить популярна омана, яка часто стає причиною алкоголізму. Дійсно, невеликі дози спиртних напоїв призводять до викиду в кров гормонів щастя – ендорфінів. Це покращує настрій і додає людині відчуття бадьорості і впевненості в собі. На деякий час людина забуває про свої проблеми, однак вирішити їх вона не в змозі.

Вживання алкогольних напоїв у великих кількостях призводить до швидкого виснаження ендорфінів і погіршення загального самопочуття через токсичний вплив алкоголю. Крім того, особи, що часто вживають спиртні напої, відчувають почуття провини, що пов’язано з їх станом і втраченими можливостями.

3. Спиртне покращує сон

Келих вина або чарка коньяку покращує сон. Про це говорять багато, а є і ті, хто це часто робить.

Дійсно, невеликі дози алкогольних напоїв викликають розслаблення і легку сонливість. Правда, з часом такий ефект пропадає. Коли організм звикає до алкоголю, то проходить і розслабляючий ефект, а солідні порції спиртних напоїв, навпаки – збуджують людину. В такому стані людина може заснути, але ось ритм сну буде порушений, і нормально відпочити їй не вдасться.

Читайте також:

4. Алкоголь покращує апетит

Це твердження вірне лише частково. Приблизно 20-25 мл міцного алкоголю, вжиті за 15 хвилин до їжі, дійсно активізують роботу нервового центру, відповідального за відчуття голоду.

Але якщо вживати спиртне натщесерце, то цим самим ви сильно нашкодите організму. Алкоголь надає дратівливу дію на слизову оболонку шлунка і стравоходу. Це провокує розвиток запального процесу, а також сприяє розвитку виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.

5. Алкоголізм можна вилікувати

На жаль, повністю вилікувати людину від алкоголізму неможливо. Можна домогтися того, що перестане вживати спиртне, але зробити її байдужою до алкоголю неможливо. Це означає, що колишній алкоголік повинен повністю припинити вживати спиртне, і навіть невеликі дози випитого алкоголю можуть знову привести до зриву.

Алкоголізм є невиліковним захворюванням, оскільки завжди існує ймовірність рецидиву, навіть після тривалого утримання.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button