Технології

Новий наноматеріал буде використовуватися при виробництві сонячних батарей

Британська дослідницька компанія Surrey NanoSystems представила інноваційний надчорний матеріал Vantablack, який складається з вуглецевих нанотрубок і не відображає світло. Матеріал поглинає 99,965% падаючого випромінювання, відображаючи лише 0,035% світла.

Компанія Surrey NanoSystems здійснила прорив у розробці надчутливих електронно-оптичних матеріалів. Фахівці отримали найчорніший у світі матеріал під назвою Vantablack. Сама технологія отримала назву Surrey NanoSystems’ Vantablack. Відсутність відбитого світла призводить до того, що око людини не може побачити вигини і форми предмета, а розрізняє лише його контур. Якби хтось надумав носити одяг з такого матеріалу то він би виглядав двомірним, ніби на фотографії вирізали контур по одязі і поклали його на чорний фон.

Читайте також: 

Такий матеріал знижує рівень розсіяного світла, а також в сім з половиною разів краще ніж мідь проводить тепло і є в 10 разів більш міцним, ніж сталь. А тому він має масу потенційних застосувань, у тому числі для військових об’єктів. Також ним можна покривати внутрішню частину високочутливих телескопів, призначених для виявлення тьмяних і далеких об’єктів. І нарешті, його можна застосовувати для підвищення продуктивності сонячних панелей і інфрачервоних датчиків.

Варто зазначити, що спроби створення абсолютно темного матеріалу вже робилися не раз. Так, у 2008 році команда з Політехнічного інституту Ренсселера представила матеріал, який відображав лише 0,045% світлових хвиль, але розробникам з Surrey Nanosystems вдалося побити цей рекорд.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button