Фото

Лавові потоки гавайського вулкану вночі на фото зі супутника

Хоча вулкан Кілауае безперервно вивергається з 1983 року (активний кратер Пуу-Го), ситуація прийняла небезпечний оборот 3 травня 2018 року, коли в житловому районі Леїлані-Естейтс відкрилися нові тріщини. Три тижні потому деякі тріщини стали менш активними, але кілька інших з’явилося уздовж нижньої східної рифтової зони, в тому числі, на північний схід від Леїлані.

Станом на 25 травня 2018 року геологи з Геологічної служби США зафіксували 23 тріщини. Одна з найбільш активних — тріщина номер 22, лава якої утворила потік, що доходить до південно-східного узбережжя острова Гаваї. Ця лава впадає в океан недалеко від Парку Маккензі. Хоча в тому, що лава з вулкана Кілауеа дійшла до океану, немає нічого незвичайного, ця «точка входу» стала новою.

За допомогою набору інструментів OLI на супутнику NASA Landsat 8 вдалося отримати зображення лавових потоків в ніч на 23 травня. Хоча було хмарно, невеликий зазор в хмарах дозволив зібрати дані. Зображення засноване на спостереженнях в ближньому інфрачервоному діапазоні. Фіолетові області, що оточують потоки — це хмари, підсвічені знизу. Також був використаний денний знімок від OLI з даними про місцезнаходження доріг і берегових ліній.

Геологи з Гавайської вулканічної обсерваторії уважно стежать за виверженнями з тріщин. У той час як сейсмометри та інші наземні прилади можуть відстежувати підземний рух магми, неможливо з високим ступенем точності передбачити, як довго конкретна тріщина буде залишатися активною або скільки лави вона буде робити. У найближчі тижні магма може продовжувати з’являтися з нових тріщин або переміщатися між існуючими. За словами Патріка Віллі з Центру космічних польотів імені Годдарда (НАСА), виверження також може бути зосереджено в якомусь з центральних кратерів. Поки неясно, чи є це новою фазою для Кілауеа або ж це просто короткочасна ескалація і через місяць активність знову буде зосереджена в кратері Пуу-Го.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button