Всесвіт

Летючі елементи потрапили на Землю на метеоритах із зовнішньої Сонячної системи

Дослідження ізотопного складу метеоритів показало, що матеріал із зовнішньої частини Сонячної системи був важливим джерелом формування атмосфери Землі.

Планетологи з Університету Сент-Ендрюс досліджували ізотопний склад цинку в метеоритах, що утворилися у внутрішній і зовнішній частинах Сонячної системи. Результати показують, що значна частина летючих речовин атмосфери Землі сформувалася далеко від нашої планети і була занесена космічними об’єктами.

У своїй роботі, опублікованій в журналі Icarus, автори вивчили ізотопний склад цинку в вуглецевих хондритах — найбільш поширеному типі метеоритів, які сформувалися в різних частинах Сонячної системи. Дослідження показало суттєві відмінності в різновидах атомів хімічних елементів об’єктів. При цьому склад ізотопів цинку на Землі являє собою проміжний варіант між метеоритами, сформованими всередині і за межами поясу астероїдів.

Результати дослідження показують, що від 5 до 6% маси Землі складають матеріали, що сформувалися у зовнішній області Сонячної системи — частини нашої планетарної системи, в якій знаходяться газові гіганти.

Вчені відзначають, що, хоча лише невелика частина загальної маси Землі прибула із зовнішньої Сонячної системи, цей матеріал повинен бути збагачений летючими речовинами. Наприклад, аналіз ізотопів цинку показує, що не менше 30% цієї летючої речовини є іншою. Планетологи вважають, що для більш летких елементів, ніж цинк, частка буде ще більшою.

Питання про походження летючих елементів, присутніх на Землі, є фундаментальним для розуміння еволюції нашої планети. Ці елементи мають вирішальне значення для виникнення життя. Дані цього дослідження допоможуть вченим зрозуміти, як формуються планети і де потрібно шукати Інші населені світи.

Дослідження, подібні до нашого, дають нове уявлення про те, як і звідки планети накопичують види елементів, які мають вирішальне значення для підтримки життя, але в більш широкому сенсі вони дають нам більше підказок про те, як поводилася наша рання Сонячна система, – говорить Пол Савадж, дослідник зі школи наук про Землю та навколишнє середовище Університету Сент-Ендрюс


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments