Всесвіт

Вчені з’ясували, через що пройшов “батько” астероїда Рюгу по одній частці (фото)

Команда проаналізувала результати вимірювань ізотопів кисню безводних силікатів Рюгу, які мають велике значення для походження його батьківського тіла. Дослідження опубліковано в журналі Nature Astronomy.

Міжнародна команда вчених провела дослідження і заявила, що одна конкретна частинка на астероїді Рюгу проллє світло на вихідні матеріали його батьківського тіла, які не змінилися з часом.

Сонячна система утворилася з великої хмари обертового газу і пилу, створеного попередніми поколіннями зірок. Цей “зоряний пил” – частинки розміром від нанометра до мікрометра, які стали частиною планетарних тіл, таких, як Рюгу, при їх формуванні.

У новому дослідженні вчені використовували мас-спектрометр вторинних іонів LLNL. Вони виявили, що одна частинка (її назвали C0009) мінералогічно відрізняється від інших частинок Рюгу, оскільки містить невелику кількість (~0,5 об.%) безводних силікатів.

Одна частинка астероїда Рюгу (що отримала назву C0009) допомагає ідентифікувати матеріали батьківського тіла космічного об’єкта. 
Надано: а. Ямагучі / NIPR

Раніше виявлені частинки містили більше філосилікатних і карбонатних мінералів. На основі цих даних вчені припустили, що “батько” Рюгу змінився, як рідкісні, але хімічно примітивні хондрити CI (це група рідкісних кам’яних метеоритів).

Аналіз багатих магнієм олівіну і піроксену показав, що амебоїдні скупчення олівіну і багаті магнієм хондри, два типи високотемпературних об’єктів, які утворилися в Сонячній туманності, зрослися з батьківським тілом Рюгу.

У грудні 2014 року Японське агентство аерокосмічних досліджень запустило космічний корабель «Хаябуса-2» до астероїда 162173 Рюгу. У грудні 2020 року капсула для доставки зразків благополучно приземлилася назад на Землю з зібраними нею недоторканими шматочками Рюгу.

Рюгу – це древній фрагмент більшого астероїда, що сформувався дуже рано в історії Сонячної системи, незабаром після народження Сонця. Вивчення його зразків надає вченим унікальну можливість не тільки з’ясувати його склад, але і матеріал, з якого утворилася Сонячна система, а також те, як вона розвивалася.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments