Екологія

Лід близько Арктики, за новими даними, тане в два рази швидше

Згідно з новим дослідженням моделювання, проведеного вченими UCL, морський лід в прибережних районах Арктики може танути в два рази швидше, ніж вважалося раніше.

Image by Free-Photos from Pixabay

Товщина морського льоду визначається шляхом вимірювання висоти льоду над водою: дані може спотворити сніг, який лежить на крижині. Вчені коректують отриману інформацію, використовуючи карту глибини снігу в Арктиці, проте вона застаріла на десятиліття і не враховує зміну клімату.

У новому дослідженні вчені замінили цю карту результатами нової комп’ютерної моделі, призначеної для оцінки глибини снігу, яка змінюється з року в рік, і прийшли до висновку, що морський лід в ключових прибережних районах стоншується зі швидкістю від 70 до 100% швидше, ніж вважалося раніше.

“Товщина морського льоду є чутливим показником здоров’я Арктики. Це важливо, оскільки більш товстий лід діє як ізолююча ковдра, не дозволяючи океану нагрівати атмосферу взимку, а також захищає його від сонячного світла влітку. Тонший лід також з меншою ймовірністю виживе під час танення арктичного літа”, – говориться в дослідженні.

Попередні розрахунки товщини морського льоду були засновані на мапі снігу: вона оновлювалася востаннє 20 років тому. Оскільки морський лід почав формуватися все пізніше і пізніше протягом року, сніг на вершинах накопичувався все менше і менше часу. Нові розрахунки вперше враховують це зменшення глибини снігу, автори також припускають, що морський лід тане набагато швидше, ніж було відомо раніше.

Для розрахунку товщини морського льоду дослідники використовували радар з супутника Європейського космічного агентства CryoSat-2. Розрахувавши час, необхідний для того, щоб радіолокаційні хвилі відбилися від льоду, можна обчислити висоту льоду над водою і дізнатися загальну товщину.

Об’єднавши результати моделі снігу з супутниковими радіолокаційними спостереженнями, автори оцінили загальну швидкість зниження товщини морського льоду в Арктиці, а також зміни в товщині морського льоду.

Вони виявили, що темпи танення в трьох прибережних морях – Лаптєвих, Карському і Чукотському – збільшилися на 70, 98 і 110% відповідно в порівнянні з попередніми розрахунками. Вони також виявили, що у всіх семи прибережних морях мінливість товщини морського льоду з року в рік збільшується на 58%.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button