Екологія

Бар’єри на морському дні допоможуть уповільнити танення льодовика

Великомасштабні геоінженерні проекти з будівництва стін і бар’єрів уздовж морського дна могли б допомогти зупинити руйнування Західно-Антарктичного крижаного щита і уповільнити глобальне зростання рівня моря, стверджують автори нового дослідження.

Геофізик Майкл Воловік з Прінстонського університету і кліматолог Джон Мур з Пекінського педагогічного університету вивчили те, як різні фізичні бар’єри можуть стримувати танення льодовика або запобігати потраплянню теплої океанської води на його нижню частину, найбільш чутливу до танення.

Вчені зосередили свою увагу на льодовику Туейтса, одному з найбільших у світі, який досягає в поперечнику від 80 до 90 км. За прогнозами, це найбільш значне самостійне джерело майбутнього зростання рівня моря (до 3 м глобально).

Проведене моделювання показало, що побудова насипів висотою 300 м або колон піску або гравію на морському дні має 30-відсотковий шанс запобігти стрімкому руйнуванню Західно-Антарктичного крижаного щита в осяжному майбутньому. Більш амбітний проект — будівництво невеликої безперервної стіни уздовж краю льодовика — може зупинити близько 50 % теплої води від потрапляння на нижню частину льодовика і має 70-відсотковий шанс запобігти його руйнуванню протягом наступних 1000 років.

Автори дослідження відзначають, що такі проекти знаходяться в межах сучасних досягнень геоінженерії, але являются дуже дорогими і трудомісткими. І хоча бар’єри на морському дні можуть сприяти уповільненню танення знизу, вони ніяк не зможуть перешкодити теплому повітрю, яке впливає на лід зверху.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button