Різне

Цікаві факти про будівництво

Цікаві будівельні факти

Пропонуємо вам підбірку цікавих фактів про будівництво.

Італійський архітектор Аристотель Фьораванті в 1455 році, за допомогою механізмів власного винаходу, пересунув дзвіницю церкви Санта-Марія Маджоне без єдиного ушкодження, з усіма дзвонами. Він перемістив її на відстань близько тринадцяти метрів. Фьорованті впорався із завданням, не маючи в своєму розпорядженні гвинтових домкратів, будучи змушений запакувати споруду (висота близько 25 метрів при основі 5 x 5 метрів) в жорстку дерев’яну клітку-піраміду, щоб уникнути перекидання і розкласти необхідні тягові зусилля на безліч синхронно працюючих воротків. Після цього інженер відправився до сусіднього міста Ченто і там, не вийнявши з будівлі жодної цегли, виправив дзвіницю Сан-Блас, що відхилилися від вертикалі на 1,67 метра.

Зараз нікого не здивуєш різними добавками, пластифікаторами які додаються в розчин. Виявляється, при будівництві древніх замків в вапняний розчин додавали для жорсткості телячу шерсть. А проти морозних тріщин додавали смолу ялинових шишок.

У марокканському місті Марракеш є одна історична пам’ятка, якої ніде в світі більше немає. Там на видному місці стоїть 67-метрова мінарет-башта, з якої закликають мусульман до молитов. Мінарет радує око не тільки своєю величчю, але й тішить нюх характерним запахом мускусу. Пахне мінарет вже вісім століть, з дня його заснування в 1195 році султаном берберської династії Альмохади Якубель-Мансуром в честь перемоги в битві при Аларкосе над Кастилією – середньовічним королівством на Піренейському півострові. Справа в тому, що при будівництві мінарета був використаний вапняний розчин з додаванням великої кількості мускусу. Всього використано близько 960 мішків цього пахощі.

Цікаві будівельні факти

Граф Альфред Вроніцкій в 1820г. в українському селі Кримно побудував дорогу, вимощену кінськими зубами. Їх встановлювали вертикально, цементуючи вапняним розчином, змішаним з цегляною крихтою. Ширина дороги була 6 м. 40 см., довжина 9 верст. Частина тієї дороги збереглася до цих пір.

Цікаво, що хмарочос висотою 38 поверхів відкидає тінь завдовжки 300 метрів, тим самим ховаючи від сонця більше як 30 тис. кв. метрів території.

Храм богині Артеміди в Ефесі побудований на фундаменті, під який укладали деревне вугілля та вовну для амортизації будівлі під час частих землетрусів.

На плато Устюрт, у Казахстані знаходиться старовинний колодязь, що пророкує погоду. Перед дощем, туманом або снігопадом він втягує в себе повітря, а в погожий, сухий сонячний день, навпаки, виштовхує його назовні. Якщо в цей момент кинути в колодязь шапку, вона, не досягнувши води, вилетить назад. Колодязь-феномен, викладений вапняними плитами, служить Гурьевским чабанам природним барометром. Він справно оповіщає їх про наближення негоди.

Будинки зі солі – це можливе в місті Тегаза, що у Сахарі. Стіни будівель з камяної солі в найбільш сухому місці на світі. Відсутність дощів знімає небезпеку розчинитися  будівлям.

У країні привидів Англії, згідно закону, ріелтор, який продав покупцеві будинок з привидом і не попередив його про це, в разі подальшого конфлікту зобов’язаний зі своєї кишені відшкодувати потерпілому вартість нерухомості і оплатити судові витрати. А на Тайвані в серпні-вересні обсяги угод на ринку житла столиці острова падають на 20% у зв’язку з настанням традиційного «місяці привидів», сьомого місяця китайського місячного календаря. Жителі Тайваню вірять, що в цей час в наш світ приходять злі духи.

Цікаві будівельні факти

Каналізація вперше була створена римлянами, проте, після розпаду імперії всі технології були забуті, і в середньовічних містах централізованої каналізації не було. До речі, саме римляни залишили світу дуже важливий винахід – бетон. Вони використовували його, наприклад, для водоводу, прокладеного по найбільшому з побудованих ними мостів довжиною 275 метрів і висотою 49 метрів, перекинутому через річку Гардона у міста Ним понад 2000 років тому.

Перший туалет в людській історії, виявлений археологами датується 2600 роком до нашої ери. Конструкція була виявлена в Месопотамії під час розкопок, вона належала цариці Шубад, правительці Шумера.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button