Здоров'я

Лікар розповідає, які яйця можна їсти вегетаріанцям

У своєму інтерв’ю GreenPost лікар-нутриціолог Анна Мельник розповіла, що яйця, які продаються в лотках, можна вживати в їжу вегетаріанцям, які відмовляються від цього продукту, вважаючи, що таким чином зберігають життя живої істоти: ці яйця незапліднені, там немає зародка.

«Це просто яйцеклітина в оболонці. Якщо таке яйце покласти в інкубатор, воно протухне. Кури-несучки просто сидять у клітках і несуться: спереду корм, ззаду яйце. Вони ніколи не зустрічалися з півнем», — пояснює Анна Мельник.

Вона розповідає, що для появи курчат на птахофабриках тримають так зване батьківське стадо — 8–9 курей і півня. Яйця батьківського стада переглядають — в інкубатор ідуть яйця певного розміру, а є вибраковка — величезні яйця з двома жовтками. З них не можуть вилупитися курчата, але як продукт харчування це яйця чудової якості.

Нутриціолог пояснює, що будь-яке яйце синтезується куркою за природною програмою.

«Так, із того, чим її годували, але ми так само їмо овочі, курятину/індичатину, проте м’язи у нас людські, це все перетворюється на наші тканини. Так само курка: хоч би що вона їла, яйце в неї таке, як має бути. Воно буде не таким корисним, як яйце сільської курки, яка їла свіже зерно, щипала травичку й гуляла на осонні. Але у будь-якому разі воно буде курячим, і його не варто боятися», — говорить Анна Мельник.

Нутриціолог пояснює: яйце збалансоване, в ньому є все, щоб виросло ціле курча. Яєчня з беконом і каша — один із найоптимальніших сніданків. Адже два яйця на сніданок — це одна порція білку.

Анна Мельник розповідає, що міф про те, що доросла людина може з’їсти лише два яйця на день, виник із твердження про шкідливий холестерин.

«Хочу нагадати, що лише 15 % холестерину ми отримуємо з їжі, а 85 % синтезує печінка залежно від потреб організму. Медики нам навіяли думку про небезпеку холестериновмісних продуктів, тому що переплутали причину та наслідок», — говорить нутриціолог.

Обираючи яйця, варто звернути увагу на колір жовтка — він залежить від того, в яких умовах перебувала курка.

«Блідий жовток означає, що треба запам’ятати назву цієї фірми і більше не купувати, а ці яйця зварити на круто або використати для тіста», — говорить Анна Мельник.

Нутриціолог радить готувати яйця так, щоб жовток бодай у серединці був рідким — тоді він максимально корисний.

«Бо якщо зварити яйце на круто, білок ми отримаємо, але вітаміни вже практично всі зварилися», — говорить лікар.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button