Здоров'я

Ненормований робочий день небезпечний для здоров’я людини

Вчені довели, що якщо робочий день складається не з восьми годин, а більше, то ймовірність розвитку серцевих захворювань перевищує 80%. Але чи варті ці перепрацювання заради нашого здоров’я?

Дослідники Інституту професійного здоров’я Фінляндії провели аналіз 12 досліджень, починаючи з 1958 роком і до сьогоднішнього дня, в якому брали участь близько 22 тис. осіб з усього світу. Аналіз виявив, що в учасників з ненормованим графіком роботи небезпека розвитку серцево-судинних захворювань досягає 80%.

За словами автора досліджень доктора Маріани Віртанен це визначається тривалістю впливу стресу на психічний стан працівника. Так серед факторів, які збільшують небезпеку розвитку серцевих хвороб, є і недолік фізичних навантажень, і неправильне харчування. Цікаво, що ця ж група вчених у 2009 році довела, що додаткові робочі години можуть спровокувати старече недоумство. Даний ефект у розвиток захворювання був результатом куріння.

З’ясувалося, що у працівників середнього віку, які проводять на роботі більше 55 годин на тиждень, мозок працює гірше в порівнянні з тими, що проводили всього лише 40 годин в праці. Їх мозок тестували на інтелект, здатність запам’ятовувати слова та коротку пам’ять.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button