Здоров'я

У США створений смертельно небезпечний для мільйонів людей вірус

Науковцями університету Вісконсін-Медісон (США) виявлений смертоносний штам вірусу грипу. Дослідники змогли отримати зразок небезпечного вірусу, скориставшись методикою «зворотньої» генетики. При цьому ними в першу чергу, були об’єднані гени різних видів пташиного грипу.

foto_cikavosti_15.06.2014-06_resized

За словами творців смертоносного вірусу, незабаром він може стати основою для створення нової вакцини від цієї страшної недуги. До того ж, Йосіхіро Каваока, який є одним з авторів дослідження повідомив, що створений його командою вірус має «потенціал пандемії» і може передаватися повітряно-крапельним шляхом.

Експерти відзначили, що за ступенем небезпеки він тільки на 3% відрізняється від відомої багатьом «іспанки», від якої в період часу з 1918 по 1919 рр.. померло мільйони людей, що перевищує кількість летальних випадків від чуми в середньовіччі і під час Першої світової війни.

Читайте також: Отримана вакцина, яка успішно знищує вірус імунодефіциту

Проте іншим вченим подібні дослідження не припали до вподоби. Наприклад, лорд Мей, що є екс радником наукової Королівської громади в Британії, заявив, що створення подібного вірусу це повне «безумство» і підкреслив, що найбільша небезпека виходить не від вірусу, а від «занадто амбітних особистостей».

З несхваленням щодо появи нового смертельного вірусу виступили також і різні організації. Їх керівники також заявили, про масову загибель населення Землі і неминучу катастрофу, яка може стати результатом аналогічних досліджень. Але у відповідь на це професор Каваока сказав, що цей вірус був створений тільки для вивчення ступеня ризику інших небезпечних захворювань.

Однак, незважаючи на запевнення вченого, голови громадських компаній зажадали в уряду США припинити проект, а також ліквідувати виведений смертельний вірус.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button