Здоров'я

Вірус Зіку може загрожувати Олімпіаді-2016 в Бразилії

Епідемія лихоманки Зіка, що викликає дефекти розвитку у новонароджених, з великою часткою ймовірності може спалахнути під час літньої Олімпіди-2 016 в Ріо-де-Жанейро, заявив експерт з інфекційних захворювань з Університету Ріо-де-Жанейро Маркос Хункейра (Marcos Junqueira).

10396362b2a5029e80a1fc590c0c1362

За офіційною інформацією ВООЗ та Європейського центру з контролю і профілактики інфекційних захворювань, з квітня 2015 в Бразилії, а потім і в інших країнах Південної Америки відзначається епідемічне поширення лихоманки Зіка. На сьогоднішній день повідомляється про реєстрацію понад півмільйона випадків в 18 штатах Бразилії.

“Вірогідність, що вірус Зика досягне масштабів епідемії в такому місті, як Ріо-де-Жанейро … дуже висока, якщо не сказати неминуча”, – наводить агентство Sputnik слова Хункейри. За його словами, найбільша проблема, пов’язана з вірусом Зіка, полягає в тому, що жителі Ріо-де-Жанейро ще не перехворіли хворобою, не виник “природний опір, як після лихоманки денге”.

Читайте також: 

Хункейра заявив, що поки не можна передбачити, що станеться в Ріо-де-Жанейро цього року. Однак, за його словами, в сезон дощів буде скрутно контролювати популяції комарів Aedes Aegypti, які переносять хворобу, що сприятиме зростанню епідемії денге “і, можливо, початку епідемії вірусу Зика в місті”.

Експерт закликав відвідувачів Олімпіади-2016 в Ріо-де-Жанейро вжити всіх можливих заходів для захисту від укусів комарів Aedes Aegypti.

Лихоманка Зіка – гостра інфекційна хвороба мавп, іноді передається людині через комарів і характеризується лихоманкою з доброякісним перебігом. Вірус найбільш небезпечний для новонароджених, у ще ненародженого плоду вірус викликає мікроцефалію(значне зменшення розмірів черепа і відповідно головного мозку при нормальних розмірах інших частин тіла).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button