Головна / Здоров'я / Лікарі: алкоголь після 50 років стає корисним

Лікарі: алкоголь після 50 років стає корисним

Розмірковуючи на тему наявних ризиків і потенційної корисності спиртних напоїв, вчені зі всього світу солідарні в одному, що шкода тут перекриває будь-яку користь. Спроби розібратися в цьому питанні не припиняються — і нові дослідницькі роботи часом демонструють цікаві результати.

Саме це сталося з дослідженням, над яким працювала група фахівців з Бостонського медичного центру. Їм вдалося виявити, що з певного віку спиртні напої завдають менше шкоди.

У процесі дослідницької діяльності були вивчені всілякі ризики, пов’язані з алкоголем в різних вікових групах. Завдяки цьому вдалося виявити, що для людей від 50 років алкоголь менш шкідливий.

Не беручи до уваги той факт, що і в цьому віці залишається вплив алкоголю на розвиток раку, хвороб печінки і серця, а також вплив на нервову систему, результати нового дослідження показали, що саме для людей, які досягли планку в 50 років, присутні алкогольні переваги максимальні.

Автори пояснюють, що тут і криється істина, чому при наявних ризиках, досліди один за одним демонструють, що спиртне в помірних дозах навіть може бути корисно.

Доктор Тімоті Наїмі, головний учений з групи, що проводить дослідницьку діяльність на цю тему, вперше висловив свої побоювання у позаминулому році. Тоді він сказав, що майже 40% випадків з летальним результатом від алкоголю трапляються у віці до 50 років, але більша частина досліджень не враховує такі ситуації, тому недооцінюються реальні небезпеки.

Нова робота продемонструвала, що вік чинить значний вплив на рівень алкогольної небезпеки, якщо проводити оцінку ризику і користі в процентному співвідношенні.

Так, в компанії людей від 20 до 49 років на 35,8% летальних результатів від спиртного припадало 4,5% врятованих цим же засобом учасників експерименту. В цей же момент у групі 65 років і старше на 35% смертей припадає 80% врятованих спиртним життів.

Підбиваючи підсумки можна сказати, що молоді люди здебільшого гинуть від алкоголю, ніж отримують користь. А ось зі зрілою групою все інакше і там, помірне споживання може стати більш раціональним вибором, ніж відмова від алкоголю.