Здоров'я

Захворювання ясен і здоров’я зубів впливають на розмір мозку в старості

Дослідники встановили залежність між станом зубів, здоров’ям ясен і розвитком хвороби Альцгеймера.

Японські вчені виявили залежність між здоров’ям мозку і ротовою порожниною. Аналіз показав кореляцію між захворюваннями ясен, втратою зубів і зменшенням гіпокампа мозку. Це область, яка бере участь в роботі пам’яті. Порушення в її роботі пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.

У дослідженні взяли участь 172 людини, середній вік яких склав 67 років. На початок випробування ні у кого з них не було проблем з пам’яттю. Дослідники провели всім учасникам стоматологічний огляд і тести на пам’ять, а також зробили МРТ для вимірювання об’єму гіпокампа. Аналогічне дослідження було проведено чотири роки по тому.

При повторному огляді дослідники помітили, що у деяких учасників розвинулася легка інфекція ясен, а інші зіткнулися з важким захворюванням. В обох групах вчені виявили зменшення обсягу гіпокампа.

Після поправки на вік дослідники виявили, що у людей з легкими захворюваннями ясен (формування декількох кишень глибиною до 3 мм) втрата кожного зуба еквівалента зменшення гіпокампа, що відповідає року старіння мозку. У людей з важкими захворюваннями ясен — 1,3 років старіння.

Випадання зубів і захворювання ясен, що представляє собою запалення тканини навколо зубів, яке може викликати зморщування ясен і розхитування зубів, дуже поширені, тому оцінка потенційного зв’язку з деменцією неймовірно важлива. Наше дослідження показало, що ці умови можуть грати роль в здоров’ї області мозку, яка контролює мислення і пам’ять, що дає людям ще одну причину краще піклуватися про своїх зубах, – говорить Сатоши Ямагуті, співавтор дослідження з Університету Тохоку

Вчені відзначають, що будуть потрібні додаткові дослідження на більш масштабній вибірці, щоб встановити причину цього взаємозв’язку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button