Технології

Вчені створили «квантовий» матеріал для перенесення даних з мозку в комп’ютер

Американські вчені створили новий «квантовий» матеріал для перенесення даних з мозку людини прямо в комп’ютер. Він називається «нікелатовими ґратами» і вимагає значних доопрацювань, але фахівці впевнені в його потенціалі.

Вчені відзначають, що їх новий «квантовий» матеріал можна використовувати для цілого ряду функцій: прямої взаємодії мозку людини і комп’ютера, передачі даних між ними, зберіганням спогадів на жорстких дисках і т. д. Цей унікальний матеріал вони назвали «нікелатовими ґратами». Він здатний без будь-яких посередників та інших умов перетворювати електрохімічні сигнали мозку в електричну активність, зрозумілу сучасній техніці.

Американські вчені з Університету Пердью вважають, що матеріал вимагає значних доопрацювань і зараз його функціонал обмежений. В даний момент він здатний реєструвати тільки окремі нейромедіатори, але фахівці бачать у ньому величезний потенціал і збираються його розвивати вже в найближчому майбутньому.

На їх думку, таке відкриття дозволить зробити справжній прорив у питанні взаємодії людини і техніки. Люди зможуть зберігати, передавати і відновлювати власні спогади за допомогою «нікелатової решітки», а також безпосередньо давати вказівки комп’ютерам і гаджетам. Вчені планують використовувати цю технологію для допомоги тим, хто втратив пам’ять та інший функціонал мозку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button