Людина

Лікарі: Прийом антидепресантів вагітними жінками шкодить розвитку дитини

Нова робота американських дослідників може послужити пересторогою для вагітних жінок. Лікарі кажуть, що прийом антидепресантів майбутніми матерями шкодить розвитку дитини.

Медики все частіше виписують антидепресанти вагітним жінкам без впевненості в тому, що препарати не зашкодять плоду. Депресивні стани пов’язують з порушеннями вироблення серотоніну, що підтверджується прийомом медикаментів, які містять селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну. Відомо, що цей нейромедіатор грає найважливішу роль в нормальному функціонуванні ЦНС. Американські вчені раніше вивчали вплив SSRIs на структуру мозку в пренатальному періоді, яке стало причиною гнітючих змін.

Тепер закордонні лікарі повідомляють про дослідження, яке може підтвердити негативний ефект антидепресантів на нервову діяльність. Команда фахівців провела опромінення флуоксетином лабораторних мишей, які перебували на пізніх термінах вагітності. Після двох тижнів з моменту народження потомство оглянули на предмет наявності патологій. У спокійному стані контрольна група, як і інша група випробуваних не показували жодних аномалій у функціонуванні ЦНС. Але проблеми сенсорної обробки спостерігалися під час стимуляції передніх лап гризунів, яких піддали впливу флуоксетину. Це сигналізує про можливу шкоду розвитку дитини внаслідок прийому антидепресантів під час вагітності.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button