Людина

10 маловідомих частин тіла

Тіло людини – це джерело загадок. Наші органи і системи на протязі довгих століть ретельно досліджувалися, а особливо нетерплячі вчені навіть викрадали трупи, щоб подивитися – що ж там все-таки всередині.

Але й донині існують частини тіла, які залишаються невивченими. Деяким з наших органів відведено очевидно життєво важливі функції, в той час як інші здаються непотрібними. Треті представляють собою щось середнє, або просто не привертають до себе особливої ??уваги. Про ці треті і піде мова нижче.

chastyny_tila

Щось там в коліні

У листопаді 2013 бельгійські дослідники вперше описали в’язку в людському коліні; вона була названа передньолатеральною зв’язкою. Французький хірург першим припустив існування цієї зв’язки в 1879 році, але до цих пір її існування не було доведено.

Дослідники стверджують, що дане відкриття зможе пролити світло на причини деяких травм, коли коліно пацієнта зміщується при певних рухах.

Шар Дюа

В ході іншого дослідження вчені виявили раніше невідомий шар в людському оку. Це тонка, міцна структура, що отримала в честь свого першовідкривача назву «шару Дюа», товщина якого складає всього 15 мікрометрів, або одну мільйонну частину метра, і знаходиться за рогівкою.

Відкриття цього шару допоможе дослідникам краще зрозуміти деякі захворювання очей, які можуть бути викликані розривом або травмою цього шару.

Додаткові ребра

Зазвичай у середньостатистичної людини є по 12 ребер з кожного боку, але у деяких людей зустрічається додаткове ребро, яке, до речі, може викликати проблеми зі здоров’ям.

Це ребро називається шийним, і зустрічається, як показали дослідження, у 0,05-3 відсотків людей. Воно росте з основи шиї трохи вище ключиці, і іноді не формується повністю, а складається лише з тонкої смужки волокна тканини.

Додаткове ребро може привести до проблем зі здоров’ям, якщо воно тисне на прилеглі кровоносні судини або нервові закінчення. Це призводить до стану, відомому як синдром грудного виходу, для якого характерні болі в плечі або шиї, відчуття втрати кінцівки і наявність згустків в крові.

М’яз, що дозволяє ворушити вухами

Кішки, собаки і деякі щасливчики-люди можуть ворушити вухами, використовуючи групу м’язів під назвою Auriculares. Ця група м’язів включає передній вушний м’яз, який рухає вухо вперед; верхній, який піднімає його і задній, який відсуває його назад.

Хоча у нас всіх є ці м’язи, вважається, що тільки близько 15 відсотків людей має можливість використовувати їх, ворушачи вухами. Це був, мабуть, корисна навичка в ті часи, коли стародавнім людям необхідно було повертати вухо на тривожний звук. Однак у наш час це може стати в нагоді тільки для розваги.

Кутикули

Кутикула – це шар твердої шкіри у нижній частині нігтя, де палець переходить в ніготь. Під кутикулою йде процес формування нового нігтя. Майже невидимі маленькі частини нашого тіла запобігають потраплянню бактерій і бруду в організм.

Під’язикова кістка

Під’язикова кістка є єдиною кісткою в тілі, яка не пов’язана ні з якою іншою кісткою; вона є основою здатності говорити і зустрічається тільки у людини.

Ця підковообразна кістка знаходиться в горлі між підборіддям і щитовидним хрящем. Завдяки своєму розташуванню, кістка працює разом з гортанню і язиком для проголошення ряду звуків.

Копчик

Копчик, або хвостец, формується при злитті хребців, і являє собою залишок хвоста, який є у інших ссавців.

Було висловлено припущення, що куприк допомагає закріпити невеликі м’язи і підтримувати тазові органи. Проте, мали місце численні медичні випадки, коли куприк був видалений хірургічним шляхом без будь-яких негативних наслідків.

Деякі медичні випадки описують немовлят, які народжуються з подовженим куприком. Сьогодні від такого незвичайного «хвоста» можна легко позбутися хірургічним шляхом, але в середні віки вважалося, що така прикмета вказує на зв’язок з дияволом, і таких випадках матір разом з дитиною страчували.

Зникаючі кістки

Кісткова система людини сповнена чудес. Візьмемо такий приклад: дорослі мають менше кісток, ніж діти. Ми народжуємося з 350 кістками, але оскільки деякі кістки з часом зростаються, то, ставши дорослими, ми залишаємося лише з 206 кістками.

Як відновлюється шлунок

В якійсь мірі це питання філософське, але можна стверджувати, що кожні три-чотири дні у нас з’являється новий шлунок. Це відбувається тому, що внутрішня поверхня нашого шлунку постійно виробляє нові клітини. Справді, шлунок постійно створює нові шари для того, щоб не бути перетравленим власною кислотою.

Губний жолобок

Підносовий жолобок, також іноді званий фільтром, являє собою вертикальний «паз» над середньою частиною верхньої губи.

У деяких тварин за рахунок нього, можливо, покращився нюх, так як область навколо носа залишалася вологою, але у людей ця частина тіла не має конкретної функції.

Цілком імовірно, це сталося, оскільки сучасні люди більше покладаються на зір, ніж на будь-яке інше почуття. Жолобок втратив функціональність, і залишився лише як пережиток еволюції.

Проте, вчених як і раніше цікавить ця крихітна частина тіла, оскільки вона формується на певному етапі формування ембріона, і незвичайна форма області верхньої губи може стати ключем до визначення порушень у розвитку плоду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button