Людина

Чим небезпечно високий тиск і як його зменшити?

Напевно, кожна людина чула від когось зі своїх родичів, що у них «підскочив тиск». При високому артеріальному тиску у людини болить голова, виникає запаморочення, шум у вухах та інші неприємні симптоми. Це не жарти — так звану гіпертонію вважають тихим вбивцею, тому що вона рано чи пізно може стати причиною виникнення інсульту або інших небезпечних захворювань серця. Що ж це таке взагалі — високий артеріальний тиск? Як можна точно його виявити та чи можна знизити, щоб зменшити шкоду для організму? У лікарів вже давно є відповіді на ці питання.

Що таке високий тиск?

Артеріальний тиск заведено вважати у форматі двох чисел — наприклад, якщо у вас 120/80, то все добре. Перше число означає те, наскільки сильно в міліметрах ртутного стовпа кров тисне на стінки судин під час кожного удару серця. Друге число означає силу тиску на стінки судин під час відпочинку між ударами серця. Судини можуть розтягуватися, але при дуже високому тиску на їх стінки вони можуть лопнути. Це може привести до проблем в роботі внутрішніх органів, у тому числі і життєво важливих.

Колись давно тиск вважалося високим, коли показник дорівнював 140/90. Але в сучасному світі на здоров’я людей потрібно звертати більше уваги, тому небезпечними показниками вважаються 140/90 та вище. Щоб точно дізнатися, чи високий у вас тиск, нормальний або низький — придбайте тонометр. Саме він використовується лікарями для вимірювання артеріального тиску і продається практично в будь-якій аптеці.

Якщо ви страждаєте від головного болю і вважаєте, що у вас високий тиск — негайно зверніться до лікаря. Тільки він може дати правильне лікування і допомогти позбутися від неприємних симптомів. Але якщо звернутися до лікаря з якихось причин неможливо, дотримуйтесь наступних порад.

Як знизити тиск?

При підвищеному тиску намагайтеся дихати якомога глибше. Вважається, що це дозволить організму швидше позбутися від стресу, який найчастіше і є причиною високого тиску. Глибоке дихання допомагає крові дійти до всіх тканин тіла, завдяки чому тиск на стінки може помітно знизитися. Як наслідок, показники артеріального тиску знизяться, як і ризик виникнення інших проблем.

Також при високому тиску рекомендується занурити руки або ноги у ванну з гарячою водою. Мова не йде про окріп, тому якщо температура води досягає 45 градусів за Цельсієм, все відмінно. Гаряча ванночка допомагає тому, що розширює судини. А на розширені судини кров не може так сильно тиснути, як на вузькі. Внаслідок цього неприємні симптоми повинні швидко зникнути.

 

Це може прозвучати суперечливо, але від високого тиску також може врятувати холодна вода. Якщо потримати руки під струменем холодної, але не крижаної води, частота серцевих скорочень повинна помітно знизитися, а самопочуття людини — покращитися.

Також подейкують, що від підвищеного тиску відмінно допомагають теплий чай з м’ятою і валеріана. Остиглий чай з м’ятою містить речовини, які можуть зменшити тиск на судини. А валеріана просто знімає стрес, який, як ми й говорили, провокує підвищення тиску.

Для профілактики гіпертонії рекомендується регулярно займатися спортом для підтримки оптимальної ваги й дотримуватися здорового раціону харчування. Також лікарі радять обмежити кількість вживаного алкоголю і кинути палити.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button