Людина

Суворе дитинство може стати причиною серцево-судинних захворювань

Згідно з новим дослідженням діти, які мають травми, жорстоке поводження, занедбані піддаються підвищеному ризику розвитку серцево-судинних захворювань у віці 50 — 60 років.

Результати дослідження показали, що люди, чиє дитинство важко назвати благополучним і щасливим, більш ніж на 50% більше схильні до серцево-судинних захворювань, таких як серцевий напад або інсульт.

Спостереження проводилося протягом 30 років. У дослідженні взяли участь понад 3600 людей. Щоб отримати уявлення про те, яке було сімейне оточення учасників дослідження, добровольці проходили опитування, в якому були такі питання, як:

  • «як часто батьки або інші дорослі у родині давали вам зрозуміти, що вас люблять, підтримують і піклуються про вас?»,
  • «як часто батьки або інші дорослі у родині лаяли вас, ображали, принижували або діяли так, що ви відчували себе в небезпеці?».

Діти, які пережили жорстоке поводження, схильні до вищих показників стресу, паління, тривоги, депресії і малорухливого способу життя, які зберігаються і в зрілому віці. Це все може призвести до підвищення індексу маси тіла (ІМТ), діабету, високого артеріального тиску, судинної дисфункції.

Такі дорослі більш схильні до ризикованої поведінки і мають високі показники куріння, яке і собі призводить до серцево-судинних захворювань.

Автори кажуть, що одержані результати вказують на те, що участь батьків у житті своїх дітей може вплинути на їх здоров’я в більш пізньому віці.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button