Здоров'я

Ліки, що знижують холестерин, роблять людей ледачими

Статини чинять несподіваний ефект на літніх людей. Із-за ліків у тих знижується мотивація до тренувань, пише The Daily Mail. Виходить, порятунок від інсультів та інфарктів вартує фізичної активності, що саме по собі небезпечно.

Можливо, люди переставали займатися через м’язові болі – побічного ефекту статинів. За словами Девіда Лі з університету Орегона, без підтримки належного рівня активності літні люди починають стрімко набирати вагу. У них з’являються ускладнення з боку серцево-судинної системи, слабшають м’язи. Підсумком може бути навіть смерть.

foto_cikavosti_15.06.2014-07_resized

Отже, з тих, хто приймає статин, до 30%  скаржиться на м’язові болі. Деякі говорять про те, що стали менш енергійними, відчувають слабкість і втому. Це показало обстеження 3071 людини 65 років і старше. Статини в середньому знижували показники помірної активності на 40 хвилин на тиждень. Це еквівалентно 150 хвилинам повільної ходьби.

Читайте також: Ліки і наркотики можна буде друкувати за допомогою 3D принтера

Причому, найзначніше зниження активності спостерігалося в групі людей, які тільки почали прийом статинів. Вчені радять лікарям з обережністю призначати статини людям, які з самого початку ведуть малорухливий спосіб життя. Примітно: днями доктор Магді Якуб закликав приймати статини людям після 40 років і дозволити відпускати дані ліки без рецепта.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments