Здоров'я

Лікування бджолами: техніка проведення, показання, протипоказання

Традиційно апітерапія — лікування бджолами — базується на використанні бджолиної отрути. Проте останнім часом визначення цього методу значно розширилося. Тепер під ним розуміють реабілітаційний курс, заснований на всіх продуктах життєдіяльності жалких комах: пилку, воску, маточного молочка і, звичайно ж, меду.

Апітерапія бджолами — досить неприємний засіб надання допомоги організму. Якщо побічні ефекти від прийому ліків виникають у 20% випадків, то від укусу бджоли — у 100%. Ужалене місце напухає, свербить, чухається, болить. Загалом, бджолина терапія вважається малоприємною, але корисним варіантом лікування незалежно від характеру хвороби. Деякі пацієнти навіть зараховують її до найменшого зла порівняно з симптомами наявної недуги.

Сучасний центр апітерапії пропонує масу варіантів лікування бджолами. Особливо популярною і ефективною залишається апірефлексотерапія, або метод бджоловжалювання — бджолині укуси в заздалегідь певні точки на тілі людини.

Техніка проведення

Лікар-апітерапевт (голкорефлексотерапевт) спеціально направляє комаху до місця, куди необхідно доставити цінну бджолину отруту. Природно, «живий шприц» жодним чином добровільно не хоче бути причетним до одужання пацієнта. Не секрет, що вкусивши, крилатий цілитель вмирає.

Больові відчуття після попадання в тіло жала тривають близько 15-20 секунд, після чого може з’явитися млявість, слабкість. Для зменшення болю іноді прикладають кубик льоду.

Запам'ятайте
Запам’ятайте: смертельну зброю випускають тільки ті особини, які відносяться до робітників-медоносів. Це може статися в разі якщо їх спровокували на агресивну поведінку, наприклад, інтенсивними запахами, різкими рухами.

Під час впорскування отруйної суміші, що містить ферменти, токсини, білки, вуглеводи, жири, кислоти (соляна, фосфатна), феромони, біологічно активні аміни, вводиться 0,2–0,8 мг отрути. Смертельна доза для людини дорівнює в середньому 0,2 грама (приблизно 500-1000 укусів).

У терапевтичній дозі отрута допомагає нормалізувати порушений гомеостаз, поліпшити обмінні реакції, тонізувати центральну нервову систему, стабілізувати роботу серця, налагодити інші фізіологічні процеси в організмі.

Перед сеансом не можна пити алкоголь, міцний чай, каву, вживати цитрусові, полуницю, шоколад, щільно обідати. Також бажано відмовитися у цей день від занять спортом, лазні, сауни та басейну.

Що ще включає курс апітерапії?

Часто в реабілітаційну програму входить вживання:

 • за персональним дозування меду, який містить багато вітамінів, мікро – і макроелементів, цукру (фруктоза, глюкоза);
 • препаратів на основі прополісу (підсилює імунітет, володіє антиоксидантною, протизапальною дією), квіткового пилку (сприяє активізації процесу регенерації клітин), маточного молочка (прискорює метаболізм, має протирадіаційними властивостями).

Показання

Лікування бджолами підходить тим, хто страждає:

 • хворобами хребта, суглобів, м’язів (артроз, псевдоартроз, подагра, остеофіт, радикуліт, грижа міжхребцевого диска, поліартрит, остеохондроз, остеомієліт, остеоартроз);
 • захворюваннями нервової системи (хвороба Паркінсона, невралгія, невропатія, неврит, епілепсія, міалгія);
 • заїканням, розсіяним склерозом, фобіями;
 • варикозом, аритмією, стенокардією;
 • хронічним бронхітом або астмою.

Оптимально методика підходить:

 • людям, що перенесли інсульт, інфаркт, параліч;
 • жінкам при боротьбі з безпліддям, чоловікам — з простатитом.
Важливо
Важливо: не можна звертатися за допомогою до бджолярів. Подібним зціленням повинні займатися тільки фахівці з медичним дипломом, які перед процедурою проводять попереднє тестування. Це потрібно для того, щоб визначити силу відповідної реакції організму на подразник, зрозуміти, чи підходить даний спосіб конкретному хворому.

Для тестування бджолу саджають в районі попереку. Жало прибирають через 10-12 секунд і спостерігають за областю ураження. Після цього на наступну добу роблять ще одну пробу. Якщо отриманий результат знаходиться в межах норми — призначають програму одужання.

Протипоказання:

 • алергія;
 • вагітність;
 • годування груддю;
 • пухлини злоякісного та доброякісного характеру;
 • цукровий діабет першого типу;
 • загострення хронічних хвороб;
 • погана згортання крові;
 • туберкульоз, гепатит.

Вдаватися до допомоги бджіл без лікарської участі неприпустимо! Пам’ятайте про це.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button