Здоров'я

Низький рівень тестостерону пов’язаний з ризиком серцево-судинних захворювань

Чоловіки з низьким рівнем тестостеронів схильні до ризику розвитку серцево-судинних захворювань, до такого до висновку прийшли вчені у своєму новому дослідженні, опублікованому в журналі Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism.

Тестостерон – це основний чоловічий статевий гормон, андроген. Він важливий не тільки для нормальної статевої функції, але і для підтримки міцності кісток і зміцнення м’язів. Крім того, він підвищує розумову і фізичну працездатність, а також позитивно впливає на загальне самопочуття. Низький рівень тестостерону призводить до зниження лібідо, еректильної дисфункції, збільшення жирової маси, ослабленню м’язової сили.

У своєму найновішому дослідженні вчені з Гентського університету в Бельгії виявили, що низький рівень тестостерону також пов’язаний з високим ризиком розвитку серцево-судинних захворювань. Вивчивши результати попередніх 19 досліджень на аналогічну тему, проведених з 1970 по 2013 роки, вчені з’ясували, що низький рівень тестостерону дійсно пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань.

Результати роботи також продемонстрували, що замінна терапія препаратами тестостерону не робить позитивного впливу на стан серцево-судинної системи.

“Тим не менш, ми не виключаємо, що серцево-судинні захворювання розвиваються не внаслідок зниженого рівня тестостерону, а з причини поганого стану здоров’я”, – коментує Йоханнес Руж (Johannes Ruige), провідний автор дослідження. “Проблема досі залишається актуальною. Ми плануємо продовжити дослідження, щоб зрозуміти, чому замінна терапія препаратами тестостерону так впливає на здоров’я серця “.

Натхненя: www.medlinks.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button