Всесвіт

Лише тиждень відділяв Землю від апокаліпсису

Як стверджують вчені, не так давно одна з найбільших сонячних бурь в історії людства ледь не стала причиною того, що вся сучасна інфраструктура опинилася на межі катастрофи.

foto_cikavosti_28.07.2014-011

За словами фізика Даніеля Бейкера з Університету Колорадо, влітку 2012 року численні спалахи на Сонці викликали небувалий викид коронарної маси, яка перетнула орбітальну траєкторію нашої планети 23 липня. Якби це сталося раніше на кілька днів, то Земля виявилася прямо в епіцентрі «вогню». Причому, наслідки цієї події були б просто катастрофічними для жителів планети.

Читайте також: У 2014 супервулкан Йеллоустоун може привести до світової катастрофи

Зокрема, з ладу вийшла б велика частина технологій, починаючи від радіоприймачів і закінчуючи супутниковими системами. Шкода в цьому випадку обчислювалася б мільярдами доларів. Тільки для того, щоб відновити пошкоджені лінії електропередач знадобився не один рік. Наслідки від такої руйнівної сонячної бурі виявилися би вельми руйнівними для всіх галузей: торгівлі, транспорту, сільського господарства, охорони здоров’я, а значить всього людства.

Як вважають фахівці NASA, точно сказати, коли вибухне наступний Супершторм, поки не вийде. Це може статися через 100 років, а може і через 100 днів. В даний час в космічному агентстві вважають, що сонячна буря 2012 року за силою була рівна «події Керрінгтона», коли викид коронарної маси, що трапився у вересні 1859, викликав відмову телеграфних систем в Європі та Північній Америці. Більш того, по всьому світу, навіть в тропіках, можна було побачити в небі північні сяйва. Сонячна буря отрмала таке ім’я в честь англійського фізика Річарда Керрінгтона.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button