Здоров'я

Батьки не знають, скільки часу їхні діти присвячують ґаджетам

За даними Американської асоціації оптометристів, батьки серйозно недооцінюють час, який діти проводять за електронними пристроями. Такий висновок ґрунтується на нещодавно проведеному дослідженні. Діти у віці від 10 до 17 років розповідали, скільки часу вони використовують електронні пристрої. 83% зазначили, що вони проводять з ґаджетами три години в день і більше. Окремо були опитані батьки. Виявилося, тільки 40% з них вважають, що їх діти використовують цифрові пристрої протягом такого тривалого часу, повідомляє News-Medical.

foto_cikavosti_28.07.2014-014

Лікарі занепокоєні, що за такої суттєвої різниці батьки не помічають ознак проблем із зором у їх дітей. 80% опитаних дітей поскаржилися на печіння, свербіж і втому очей після тривалого використання ґаджетів. Все це відноситься до симптомів цифрового (комп’ютерного) зорового синдрому. До інших його ознаками відносяться головний біль, втома, нечіткість зору, двоїння в очах, біль в шиї. Окулісти також говорять про шкоду підсвічування сучасних пристроїв. Синє світло екранів викликає напругу очей і дискомфорт, і навіть може призвести до вікової макулярної дегенерації, що веде до сліпоти. Менших дітей необхідно відволікати від електронних пристроїв простими іграшками, такими як http://giftvision.ru/, чи іншими тваринками.

Читайте також: Вчені: від використання ґаджетів можна погладшати і осліпнути

“Коли батьки думають про те, скільки по часу їх дитина використовує електронні пристрої, вони часто не беруть до уваги час, який діти проводять за екранами в школі. З початком навчального року, кількість дітей, які страждають від перенапруження очей, збільшується. Це трапляється тому, що навантаження на очі різко подвоюється після літніх місяців”, – розповідає доктор оптометрії Лорі Робертс.

Лікарі радять дітям дотримуватися правила 20-20-20: кожні 20 хвилин робити перерву на 20 секунд і дивитися на предмет, що знаходиться на відстані 20 футів (близько 6 метрів). Згідно з дослідженням, 32% дітей проводять за комп’ютером годину без перерви. Пристрій повинен розташовуватися як мінімум в 20 сантиметрах від очей. Необхідно перевірити, чи немає відблисків на екрані. Освітлення в кімнаті повинно відповідати підсвічуванню екрану. Рекомендується також налаштувати оптимальний розмір шрифту і моргати як можна частіше. Все це допоможе в боротьбі з комп’ютерним зоровим синдромом. Крім того, діти повинні проходити регулярну перевірку зору (приблизно один раз у рік).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button