Людина

27% людей готові завести роман з роботом

Якщо вам давно не щастить в Tinder, можливо, ваша половинка ще просто не зійшла ... з конвеєра!

Людство ще не увійшло в «еру андроїдів», але майже четверта частина людей вже готові зустрічатися з роботом! Як показало дослідження Університету Твенте, багато людей вважають, що роботи в будь-якому випадку будуть жити серед нас, так чому б не дати їм шанс на любов?

Unsplash

Наукова робота була проведена за підтримки проєкту Європейського Союзу SIENNA, який вивчає відношення людей до передових технологій.

В ході роботи вчені опитали 11 000 людей з різних країн і виявили, що 27% або підтримують ідею романтичного знайомства з роботом, або не виключають її повністю, проте 72% поки повністю проти ідеї подібного флірту. Найвищий відсоток підтримки показали жителі Нідерландів. У цій країні до 53% людей зовсім не проти мати роботизованого бойфренда або подругу.

Опитування також показало, що багато людей відчувають дискомфорт від присутності роботів, які виглядають і поводяться як люди. Однак вчені говорять, що з часом людина «впорається з цим», позаяк в нашому житті з’являється все більше і більше роботизованих гаджетів (роботи-пилососи, розумні колонки, ШІ в наших телефонах). Мільйони людей щодня розмовляють з Siri, Алісою або Google, просять допомогти з домашнім завданням, підказати прогноз погоди або замовити столик в ресторані.

І все ж багато людей кажуть, що коли робот чистить килим у вітальні, це зовсім не те ж саме, що запросити його на побачення або в спальню.

Якщо повернутися до процентних співвідношень, то крім Нідерландів, ідею про роман з роботом також підтримують у Швеції, Південній Кореї, США, Південній Африці та Німеччини. У цих країнах більше 10% опитаних не проти робота-партнера. Греція, Польща, Франція, Іспанія та Бразилія є країнами, які найменш підтримують роботизовані відносини. Там менше на 10% згодні з тим, що це хороша ідея.

Вчені також запитували людей про те, чого вони чекають від розвитку технологій в цілому. Як виявилося, у всіх країнах, що беруть участь в дослідженні, люди вважають, що розвиток технологій, який спостерігається зараз, привів до того, що роботи будуть жити серед нас. Опитування показало, що 80% людей вважають, що революція в області штучного інтелекту і робототехніки значно змінить їхню країну протягом наступних 20 років. Менше половини опитаних позитивно оцінили цей вплив, а третина – негативно. Голландці й південнокорейці були більш оптимістично налаштовані, в той час, як французи більше всіх засмучувалися через таке майбутнє.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button