Земля

Жоден кіт ще не виявив інтересу до наукових експериментів

Генії чи кішки? Ми твердо впевнені в розум дельфінів, але наука не дуже добре обізнана про інтелектуальні здібності кішок, оскільки кішки співпрацюють з ученими так само, як і з усіма іншими людьми-тобто ніяк.

kit

Автор книги «Громадянин ікло: наші еволюційні відносини з собаками і кішками» Девід Грімм пише, що хотів назвати кішок найрозумнішими тваринами, але зіткнувся з браком корисних відомостей. Він копнув глибше і виявив, що це пов’язано з тим, що кішок дуже важко чогось навчити.

Багато вчених, здається, просто сміялися Гримму в обличчя, коли він питав про інтелект кішок. Експерт з пізнавальних здібностей тварин Адам Міклош сказав йому, що на кішках провели одне дослідження, і все. Порівняльний психолог з Падуанського університету Крістіан Агрілло заявив, що легше працювати з рибою, ніж з кішкою.

Читайте також: Миші бояться чоловіків і не реагують на жінок

Команда Агрілло провела серію тестів, щоб дізнатися про «обчислювальні здібності» кішок: вони вирішили перевірити, чи можуть кішки відрізнити одну точку від трьох. Випробування провалилися.

Власники принесли своїх кішок, і на цьому дослідження закінчилося: навіть слухняні тварини проявили до тесту вкрай мало інтересу. У підсумку Агрілло довелося обмежитися всього чотирма кішками, але і з тими було важко — вони просто не брали участь в експерименті.

Можливо, вчені поки просто не придумали ефективного способу для вивчення котячого мозку. Собаки живуть з людьми вже дуже довго, так що нам легше з ними спілкуватися. А кішок зрозуміти і, відповідно, перевірити набагато складніше. Але ж за це ми їх і любимо, чи не так?

Для того, щоби ваш улюбленець почувався ще краще, господар повинен подбати про найкращі корма для свого вихованця. В них повинні входити білок, жири, вуглеводи, вітаміни, мікроелименти, все, що необхідно для повноцінного розвитку «молодшого брата».

Кнопка «Наверх»
Закрыть