Людина

Лівші заробляють менше правшів

Результати нового дослідження вчених з Гарвардського університету показали: лівші частіше правшів займаються фізичною працею і заробляють менше своїх праворуких товаришів.

Наукова стаття, яка принижує “творчих” шульг, була опублікована у виданні Journal of Economic Perspectives восени 2014 року і, звичайно ж, викликала великий резонанс серед людей, які пишуть лівою рукою.

08-12-14-foto-550x367-1

Глава дослідження Джош Ґудман (Josh Goodman) говорить, що результати розвінчали поширений міф про те, що правші і лівші нічим не відрізняються один від одного.

[box type=”shadow”Моє дослідження показало, що відмінності в людському мозку впливають на мовний процес у людини, – розповідає він. – І це, схоже, позначається на математичних здібностях, здатності до читання і, як наслідок, прибутку в подальшому житті. Однак я вже отримав безліч листів від обурених шульг, які протестували: “Почекайте хвилиночку, я дуже розумний!”. Тому хотілося б підкреслити: моя робота не свідчить про те, що всі лівші перебувають у невигідному становищі “.[/box]

Близько 12% населення Землі – лівші, причому частіше лівою рукою пишуть чоловіки, ніж жінки.

Ґудман каже, що те, якою рукою пише людина, залежить не тільки від його переваг. Дві людини можуть виглядати однаково, але при цьому їх мозок буде працювати по-різному.

Відмінності в обробці інформації мозком може зробити лівшів уразливими для деяких проблем у навчанні. Зокрема, вони інакше сприймають мовні процеси і схильні до високого ризику таких розладів, як дислексія. Статистично лівші показують у стандартних тестах з математики і читання результати дещо нижчі, ніж правші.

[ads2] За статистикою в США середній річний заробіток чоловіків-лівшів склав на $ 2500 менше, ніж у чоловіків-правшів (тобто приблизно на 9%). У Великобританії така різниця виявилася всього 5%: чоловіки-лівші заробляють на ? 1300 менше. При цьому відмінності є статистично значущими, підкреслюють вчені. Тобто за таку різницю не може відповідати випадок.

Читайте також: Чоловічий і жіночий мозок — 20 відмінностей

Жінки-лівші в США заробляють за рік на $ 3400 менше дам-правшів (19%), а ось у Великобританії такої різниці виявити не вдалося.

Ґудману вдалося також знайти докази того, що якщо дитина-лівша виховується батьками-лівшами, то вона показує настільки ж хороші результати, що й діти-правші. А ще майбутнє лівшів сильно піддається впливу їх здоров’я в дитячі роки і сімейного благополуччя.

Сам дослідник правша, проте він зазначає, що його наукова робота була проведена чесно і неупереджено.

[box type=”shadow”]”Я правша, а моя дружина лівша, так що доводилося обережно підходити до вивчення питання, інакше це призвело б до домашніх проблем, – жартує Ґудман. – На світі є безліч блискучих і успішних шульг, про які варто згадати, і, звичайно, моя дружина якраз одна з таких людей “.[/box]

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button