Людина

Вчені створили перемикач біологічного годинника

 

Учені з Нідерландів і Японії представили керований світлом перемикач інгібітора кінази, який впливає на функцію біологічного годинника.

Життя на Землі розвивалося у 24-годинному циклі між світлом і темрявою, теплом і холодом. В результаті наші клітини синхронізуються з цими 24-годинними коливаннями, відзначає Віктор Шиманьскі, професор радіологічної хімії в медичному центрі Гронінгена.

Наші добові годинники контролюються центральним регулятором в супрахіазматичному ядрі, це область мозку безпосередньо над зоровим нервом, проте всі наші клітини містять свої власні годинники. Їх можна відстежити по коливанню у виробництві й розщепленні певних білків. Робота цих ритмів може бути порушена, і це призведе до захворювання. І, звичайно, згубно позначається зміна часових поясів під час подорожей або перехід на літній або зимовий час.

Раніше біолог, який спеціалізується на добових ритмах Цуоші Хирота, доцент Інституту, розробив інгібітор кінази longdaysin (дослівно перекладається як «довгі дні»), який уповільнює добові ритми до циклу, що триває до 48 годин. У новому дослідженні розробку забезпечили вимикачем, який дозволяв йому активувати або деактивувати з’єднання.

Новий апарат може зрушувати біологічний годинник і вирівнювати добові ритми в організмі. Його вже протестували на рибах-зебрах.

Автори вважають, що протестована і допрацьована версія апарату буде використовуватися при лікуванні пацієнтів у важкому стані.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button