Екологія

Льодовик Кангерлуссуак був зруйнований через зміни клімату ще в 1930 році

Льодовик Кангерлуссуак був зруйнований через зміни клімату ще в 1930 році. До такого висновку прийшли вчені з Геологічної служби Данії і Гренландії, які проаналізували серію історичних фотографій льодовика. Дослідження опубліковано в журналі Geophysical Research Letters.

Історичні аерофотознімки і фотографії з рівня поверхні Землі, аналізом яких займалися вчені, були зроблені данськими і британськими експедиціями, які побували на східному узбережжі Гренландії з 1930 по 1935 роки. За даними дослідників, причиною руйнування льодовика стало поступове нагрівання води, яке почалося в 1920 році.

Щоб підтвердити час обвалення Кангерлуссуака і зміна температури води, вчені проаналізували осадові породи, зібрані з морського дна на місці, де раніше знаходився льодовик. Аналіз показав наявність хімічних і фізичних доказів, що підтверджують потепління води між 1920 і 1930 роками.

Ледник Кангерлуссуак был разрушен из-за изменений климата еще в 1930 году

Дослідники відзначають, що руйнування Кангерлуссуака відбулося на 30 років пізніше, ніж у інших льодовиків в регіоні з-за того, що він перебував на великому підводному хребті, який допомагав йому зберігати стабільність протягом багатьох років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button