Земля

Виявлено найдавніше зображення давньоєгипетських демонів

Єгиптолог з Бельгії виявив найстаріше зображення давньоєгипетських демонів. Така знахідка показує, що думки про демонічні сутності наповнювали уяву стародавніх єгиптян ще 4000 років тому.

4aca2d243e36f2b088ed7d3959e348df
На малюнках, представлених нещодавно на міжнародній конференції з стародавньої єгипетської демонології, що пройшла в Університеті Суонсі (Swansea University), злі істоти хапають своїх жертв і відрізають їм голови. Криваві сцени.

Ваель Шербіни (Wael Sherbiny), вчений, який спеціалізується на давньоєгипетських релігійних текстах, виявив зображення двох демонів на двох гробницях Середнього Царства Стародавнього Єгипту, яким понад 4000 років.

Третій був описаний в 4000-річному шкіряному сувої, який був раніше знайдений дослідником на полицях єгипетського музею в Каїрі, де про нього ніхто не згадував більше 70 років. Це був найстаріший і найдовший єгипетський шкіряний манускрипт.

“Ці три демона вже були знайомі вченим завдяки давнім текстам. Однак опис двох із них був досі невідомий, — каже Шербіни в інтерв’ю сайту Discovery News.

Два демона — один Ін-теп (In-tep) у вигляді собаки-павіана і Чері-бенут (Chery-benut) у вигляді невизначеної фігури з головою людини — представлені як вартові біля входу в будівлю. Можливо, це свого роду храм, який містить кілька кімнат,які охороняються іншими демонічними істотами.

Вчений зазначив, що крім їх імен, для демонів немає жодних супровідних текстових елементів, що пояснюють цілі цих двох злих істот.

“Ім’я першого демона — Ін-теп — може вказувати на те, що він відріже голову в якості покарання будь-якого порушника священного місця”, — говорить Шербіни.

Третій демон Ікенти (Ikenty) був хоронителем вогняних воріт, які ведуть до забороненого місця, що приховує божественний образ. Відзначається, що зображення демона вже було добре знайоме єгиптологам і не раз зустрічалося вченими, що вивчають культуру Стародавнього Єгипту. Так, він був зображений на гробниці Середнього Царства (1870-1830 року до нашої ери) у вигляді птаха з чорною котячою головою.

Але що цікаво, Шербіни виявив того ж демона, але трохи в іншій формі”, в набагато більш стародавньому каїрському шкіряному сувої. По суті цей малюнок і є найдавнішим зображенням Ікенти. “Тексти вказує на те, що цей демон блискавично нападав і неминуче брав у полон того, кого бачив”, — додає Шербіни.

Люди, які жили у Стародавньому Єгипті, вірили, що світ наповнений величезною кількістю істот, що володіють суперсилою. Вони могли бути як добрими, так і злими духами. “І вони грали роль в різних ситуаціях, які стосуються різних сфер людського життя, а також мали можливість впливати на людину і після її смерті “, — пояснює Шербіни.

Зображення Ін-тепа, Чері-бенута і Ікенти показують, що мудрі і багатоколірні малюнки демонічних сутностей Нового Царства (близько 3500 років тому) мають набагато давніші корені, ніж вважалося раніше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button