Земля

Найдавніше місто Америки може бути зруйноване фермерами

Місто Караль в Перу вважається найдавнішим в Америці. Однак незабаром воно може бути зруйноване людьми, які незаконно поселилися на його території.

Руїнам міста Караль вже 5000 років, але найстаріший археологічний пам’ятник в Америці знаходиться під загрозою з боку скватерів (фермери, що незаконно захоплювали землі), які стверджують, що пандемія коронавірусу не залишила їм іншого вибору, окрім як зайняти священне місто.

Ситуація затьмарюється тим, що на цей час поруч з містом проживає археолог Рут Шейді, яка і виявила руїни міста кілька десятиліть тому. Вся річ у тім, що скватери незадоволені таким сусідством і постійно загрожують Шейді, одного разу, вони навіть пригрозили їй смертю.

Масові заселення землі почалися ще в березні, коли уряд оголосив про карантин. Люди приходили до міста і починали розводити різні культури (квасоля, авокадо, фрукти), що, на думку фахівців, може поставити під загрозу артефакти 5000-річної давності.

Однак для скватерів немає ніякої різниці, де починати розводити господарство. За словами Шейді цим людям неважливо, що жителі Караль були сучасниками єгипетських фараонів, так само як їм неважливо і те, що їх можуть заарештувати.

«Ми пояснили їм, що цей об’єкт є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і те, що вони роблять, є серйозним злочином і може привести до того, що вони потраплять до в’язниці», – розповідають археологи.

Караль був оголошений об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 2009 році. На початку пандемії місто було закрите, проте зараз туди можуть приходити туристи, купивши квиток за все за 3 долари. На жаль, під час карантину місто постраждало, оскільки місцеві жителі встигли його пограбувати. У липні поліція заарештувала двох осіб за часткове знищення об’єкта, що містить мумії і кераміку. Однак, що чекає місто далі, ніхто не знає, позаяк з кожним днем на його територію приходить все більше незаконних поселенців.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button